Advert
Advert
Advert

Köy yolları için ek bütçe

Şanlıurfa İl Özel İdaresi’ne aktarılan 5 milyon liralık ek bütçe, eğitim ve köy yollarına harcanacak.

Köy yolları için ek bütçe
Köy yolları için ek bütçe

Şanlıurfa İl Genel Meclisi, Ağustos ayı 4. Birleşimi Mustafa Yavuz başkanlığında yapıldı. İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen birleşim yoklama ile açıldı. Bir önceki toplantıya ait tutanak özetlerinin okunmasının ardından meclise yazılı ve sözlü önergeler sunuldu. Meclis üyesi Necmettin Sağlam, Cumhuriyet Parkı’nın halka açılması için yazılı bir önerde verdi.

Meclis Başkanı Yavuz ise, Vali Celalettin Güvenç ile daha önce parkın açılması için görüştüğünü ve valinin konuya sıcak baktığını anlatarak önergeyi oy birliğiyle vali Güvenç’e havale etti.


Komisyonlardan gelen raporların görüşülmesinin ardından 2012 yılı Özel İdare bütçesinin harcama kalemlerinde bulunan ödeneklerin yeterli olmaması nedeniyle ekli listedeki harcama kalemleri arasında harcama yapılması görüşüldü. Ve meclisin bütçesine ek olarak 5 milyon TL aktarıldı.

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, kabul edilen ek bütçenin eğitim ve köy yolları için kullanılacağını kaydederek, şunları söyledi: “5 milyonluk ek bütçe kabul edildi. Gerekli taksimatlar yapıldı. Köy yollarına ve eğitime belli rakamlar aktarıldı. Komisyonlardan gelen raporlarımızı görüştük. Çalışmalarımızı aynı gayret ve titizlikle sürdürüyoruz.”
Meclis, yarın gerçekleşecek 5. birleşimle Ağustos ayı oturumlarını tamamlamış olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!