Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Köy Yerinde İftar Bereketi!

Köy Yerinde İftar Bereketi!

Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneği Şanlıurfa Merkez ilçeye bağlı 5 km uzaktaki Konuklu Beldesinde 400 kişiye iftar verdi.

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2013 Pazartesi 13:38
Köy Yerinde İftar Bereketi!

Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneği iftar geleneğini köye taşıdı.
Şanlıurfa’nın Konuklu Beldesinde  okul  bahçesinde Köy Der ile ortaklaşa iftar düzenledi. Katılımın yüksek olduğu, hemen hemen belde halkının tamamının katıldığı iftar sofrası, tam bir dayanışma örneği oldu. Yemek  dağıtım işini köy gençlerinin üstlendiği iftar sofrası bir bayram havasında geçti.
Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneği Şube Müdürü Fevzi Şahin “ Şehirde bir çok iftar sofraları açılıyor. Ama köylerde bu sofraları görmek biraz zor. Köye yemeği taşıma, masa ve sandalye bulma zor iş. Tüm bu zorluklara rağmen Biz KİMSE YOK MU DERNEĞİ olarak köyde iftar sofrası açalım diye  karar verdik.Köy muhtarı ve ihtiyar heyetinin katkıları, gençlerin çalışması,güzel bir ortamın oluşmasına vesile oldu.” dedi.


İftar yemeğinde asıl amacın kardeşlik olduğunu,bereketli Ramazan ayının son günlerinde köyde ki kardeşlerimizle bir araya gelmelerinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen şahin Ayrıca,”Bizi, evinde akşam çayına davet eden Muhtar Abdurrahman SAÇAKLI  Beye teşekkür ederiz.  Çok sıcak karşıladılar bizi, Önümüzdeki yıllarda da bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmayı programıza şimdiden ekledik.” dedi.
Muhtar Saçaklı “Beldemize gelen kardeşlerimizi aramızda  görmekten sevinç duyduk, bu güzel iftar sofrasında bizi bir araya getriren KİMSE YOK MU DERNEĞİ’ne ve KÖYDER’e  teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com