Advert
Advert
Advert

Köy Yerinde İftar Bereketi!

Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneği Şanlıurfa Merkez ilçeye bağlı 5 km uzaktaki Konuklu Beldesinde 400 kişiye iftar verdi.

Köy Yerinde İftar Bereketi!
Köy Yerinde İftar Bereketi!

Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneği iftar geleneğini köye taşıdı.
Şanlıurfa’nın Konuklu Beldesinde  okul  bahçesinde Köy Der ile ortaklaşa iftar düzenledi. Katılımın yüksek olduğu, hemen hemen belde halkının tamamının katıldığı iftar sofrası, tam bir dayanışma örneği oldu. Yemek  dağıtım işini köy gençlerinin üstlendiği iftar sofrası bir bayram havasında geçti.
Şanlıurfa Kimse Yok Mu Derneği Şube Müdürü Fevzi Şahin “ Şehirde bir çok iftar sofraları açılıyor. Ama köylerde bu sofraları görmek biraz zor. Köye yemeği taşıma, masa ve sandalye bulma zor iş. Tüm bu zorluklara rağmen Biz KİMSE YOK MU DERNEĞİ olarak köyde iftar sofrası açalım diye  karar verdik.Köy muhtarı ve ihtiyar heyetinin katkıları, gençlerin çalışması,güzel bir ortamın oluşmasına vesile oldu.” dedi.


İftar yemeğinde asıl amacın kardeşlik olduğunu,bereketli Ramazan ayının son günlerinde köyde ki kardeşlerimizle bir araya gelmelerinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen şahin Ayrıca,”Bizi, evinde akşam çayına davet eden Muhtar Abdurrahman SAÇAKLI  Beye teşekkür ederiz.  Çok sıcak karşıladılar bizi, Önümüzdeki yıllarda da bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmayı programıza şimdiden ekledik.” dedi.
Muhtar Saçaklı “Beldemize gelen kardeşlerimizi aramızda  görmekten sevinç duyduk, bu güzel iftar sofrasında bizi bir araya getriren KİMSE YOK MU DERNEĞİ’ne ve KÖYDER’e  teşekkür ederiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu