Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Köy Okulunda Şenlik Düzenlediler

Köy Okulunda Şenlik Düzenlediler

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde, çocukların okul içi ve okul sonrası temel eğitimlerine destek olmak adına Şanlıurfa Siverek ilçesine bağlı çıkrık köyünde bir şenlik düzenledi.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2013 Salı 22:19
Köy Okulunda Şenlik Düzenlediler


Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ateşböceği gezi sorumlusu Süleyman Selçuk Tangül planladığı şenliğe; Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Eğitim Müfettişi Soner Uluay,“Siverek Belediyesi Suk Tiyatrosu” Ekibi, TEGV Genel Merkez Ateşböceği Saha sorumluları ve Şanlıurfa Sevgi Erdoğan Gönül Eğitim Parkı personelleri katıldı.
Şanlıurfa Sevgi Erdoğan Gönül Eğitim Parkı Yöneticisi; Ateşböceği Eğitim Programı'nın amacının, çocuklarda özgüven, değerlilik, kendini ifade edebilme, yaratıcılık ve empati gibi duygu ve becerilerin gelişimi için uygun ortam sunmak ve yaratmak,  çocukların birer olarak değerli olduklarını hissetmelerine yardımcı olmak için var olduğunu söyleyerek;  Ateşböceklerinde çocuklarımız toplam 12 saat eğitim alırlar. Bu sürenin 6 saati bilişim ve teknoloji alanında, diğer 6 saat serbest etkinlik odasında geçer. Eğer yakın çevrelerinde TEGV Eğitim Parkı veya Öğrenim Birimi var ise çocuklar oralara giderek diğer etkinliklere de katılmaları için yönlendirilir. İlk ve ortaokul sınıf düzeylerine devam eden çocuklar Ateşböceği Eğitim Programı'nın hedef kitlesini oluşturmaktadır dedi.
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı sorumlusu Rukiye Dağhan Çetin ise yaptığı açıklamada; Bugün okul bahçesinde yapılan tiyatro gösterisi, Şenlik ve eğlence programları sayesinde; okul çocuklarının mutlu bir gün geçirdiğini düşünerek. Ateşböceği Gezici öğrenim birimimizin Siverek İlçemize bağlı çıkrık köyüne yönlendirilmesi talebinde bulunan ve konuyla ilgili bizleri destekleyen; Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci'ye çocuklarımız adına teşekkür eder. Desteklerinin daim olmasını dilerim dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com