Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Köy okulu için kitap kampanyası

Köy okulu için kitap kampanyası

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Dikili köyündeki ilk ve ortaokul için ilçe genelinde kitap kampanyası başlatıldı.

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2014 Çarşamba 15:48
Köy okulu için kitap kampanyası

ŞANLIURFA - Ceylanpınar ilçesine bağlı Dikili köyündeki ilk ve ortaokul için ilçe genelinde kitap kampanyası başlatıldı. Köy okulu öğrencileri, bu tür kitap okuma veya kütüphane açma gibi projelere Ceylanpınarlıların duyarlı olmalarını istediler.

Kitap kampanyası hakkında bilgi veren Dikili Köyü İlk/Ortaokulu Müdürü Mehmet Akif Oran "Öğretmen arkadaşlarımızla sosyal medyada bir etkinlik yapmayı düşündük. Kitap bağışı yapmak isteyen vatandaşlardan alacağımız kitaplarla köy öğrencileri için kütüphane oluşturmak istiyoruz. Kütüphane dışında kitaplarımızı koyacağımız kitaplıklarımızın yokluğu da ayrı bir sıkıntı"dedi.

Başlatılan kitap kampanyası çalışmalarına ilk destek; daha önce Aşağı Durmuş Köyü İlk/Ortaokulu için ‘Kitap kumbarası kampanyası’ çerçevesinde kütüphanesi olmayan okullara kitap kampanyası başlatan Eğitimci Tuncay İşlek ile özel bir bankanın müdürlüğünü yapan Mehmet Ali Oran’dan geldi. İşlek ve Oran, köy okullarındaki öğrencilerin kütüphaneden ve kitaplardan uzak kalmaması için kampanyaya destek vereceklerini ifade ettiler.

Ceylanpınar’daki tüm köy okullarına kütüphane kurulana kadar kampanyanın devam edeceğini kaydeden İşlek “Kampanyanın daha hızlı şekilde devam etmesi için herkesten kitap desteği bekliyoruz. Evlerinde okumadıkları ya da fazla kitabı olanlar bize ulaştırsın.”şeklinde konuştu. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com