Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Köy Odasında Eğitim (Video)

Köy Odasında Eğitim (Video)

Gap bölgesinde pamuk üreticilerine yönelik faaliyetlerini sürdüren Gap tarımsal eğitim ve yayım projesi ekipmanları çiftçileri bilinçlendirmeye ve kaliteli ürün için eğitimlerini sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2012 Salı 16:02
Köy Odasında Eğitim (Video)
Gap Bölgesi’nde sulamaya açılmış ve açılacak alanlarda tarımsal eğitim ve yayım hizmetlerinin etkinliğinin artırılmasına ve bu konuda hizmet veren başta çiftçi örgütleri olmak üzere kurum ve kuruluşların kapasitelerinin artırılmasına katkıda bulunmayı amaçlayan gap tarımsal eğitim ve yayım projesi eğitim çalışmaları devam ediyor.

 

Gap tarımsal eğitim ve yayım projesi kapsamında Harran Ovasında pamuk yetiştiriciliği yapan çiftçilerin pamuk ile ilgili sorunların çözümü ve pamuk yetirticiliği konusunda köy odasında çiftçilere eğitim verildi.

 

Harran İlçesine bağlı Tahılalan Köyünde 56 çiftçiye slayt gösteri şeklinde eğitim verilen eğitim çalışmasına Gap Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi Şanlıurfa ekibi, gıda, tarım ve hayvancılık Şanlıurfa İl Müdürlüğü ve Gap tarımsal araştırma enstitüsü personelleri katıldı.

 

Üç saat boyunca devam eden eğitim, karşılıklı soru cevap şeklinde geçti. Eğitim sonunda memnuniyetlerini dile getiren çiftçiler bu tür eğitimlerin sık sık yapılması gerektiğini ve pamuk yetiştiriciliği konusunda önemli bilgiler aldıklarını söylediler.
Kanalurfa.com


 


Haberin Videosu:
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Helal gıda konferansı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com