Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Koreliler Şanlıurfa'yı sevdi FOTOĞRAFLI

Koreliler Şanlıurfa'yı sevdi FOTOĞRAFLI

Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami YILDIZ yaptığı basın açıklamasında “Şanlıurfa Valisi Sayın Celalettin GÜVENÇ beyin talimatı ile Vali Yardımcımız Sayın Ramazan SEÇİLMİŞ başkanlığında oluşturduğumuz “Şanlıurfa Kültür ve Turizm Komisyonu”nun başlattığı girişimler sonuç vermeye başladı.

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2012 Perşembe 12:59
Koreliler Şanlıurfa'yı sevdi FOTOĞRAFLI
Şanlıurfa’nın kültür ve inanç turizmine yönelik potansiyeli, deniz ve kum turizminden çok kültür ve inanç turizmine önem veren uzak doğu ülke vatandaşları için çok cazip gelmektedir. Önemli olan sahip olduğumuz özgün değerlerimizi, profesyonelce tanıtmak ve pazarlamaktır. Bu kapsamda geçen hafta Japonya’dan gazetecileri, tur operatörleri ve seyahat acenteleri temsilcilerinden oluşan 20 kişilik bir grubu 3 gün Urfa’da misafir ettik, kültür ve turizm potansiyelimizi yerinde dokunmalarını sağladık, karşılıklı diyaloglar geliştirdik ve tanıttık. 20–23 Eylül 2012’de Japonya’nın Tokyo kentinde yapılacak olan JATA Dünya Seyahat Fuarı’na, Şanlıurfa tanıtım standı ile katılacağız. Yine “Çin Dokuma Kumaş Sergisi ve Defilesi” etkinliğini Şanlıurfa’da yaptık. 2013 Yılında Çin’de yapılacak Türkiye Tanıtım Yılı Etkinliklerine Şanlıurfa tanıtım standı ile katılacağız.

Şanlıurfa’nın Kültür ve Turizm potansiyelinin Uzakdoğu ülkelerinde tanıtılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı Tokyo Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ile kurulan diyalog ve başlatılan ortak girişim sonucunda, Japonya ve Kore’de yüksek tirajlı gazetelerde gezi turları üzerine yazı yazan gazeteciler ile kültür ve inanç turizmine yönelik turlar düzenleyen Japon heyetini 13-16 Haziran 2012 tarihleri arasında, Kore heyetini ise 01-03 Temmuz 2012 tarihleri arasında Şanlıurfa’da misafir ettik. Kore heyetinde günlük 2.200.000 tirajlı Dong A Ilbo Gazetesi, 800.000 tirajlı Seoul Shinmun Gazetesi, 800.000 Trajlı Kookmin Ilbo Gazetesi, 100. 000 Trajlı Travie ve 50.000 trajlı Paper Kültür Turizm Magazin Dergileri; Hana Tour, Lotte Tour, Onnuri Tour, Very good tour, Freedom travel, Daemyungtourmall, Bible Tour, Koreats adlı 8 adet Seyahat Acentesi temsilcileri, Cruisepa adlı tur operatörü, Turkish Airlines temsilcisi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Dış İlişkilerde görevli uzmanlar, Kore Büyükelçiliğinden görevliler ve beraberindeki rehber ve gezi koordinatörleri katıldı. Kore heyeti Şanlıurfa’nın tarihi, kültürel ve doğa mirasına hayran kaldıklarını ifade ederek ilimizden memnun ayrıldılar.” dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan MYO’da Eğitim ve Motivasyon Konulu Konferans

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com