Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Korçik Deresinde Temizleme Çalışmaları Başlatıldı VİDEO

Korçik Deresinde Temizleme Çalışmaları Başlatıldı VİDEO

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Düzenleme Daire Başkanlığı ile Hilvan Belediyesinin ortak çalışmalarıyla Korçik Deresinde temizleme çalışmaları başlatıldı.

Giriş Tarihi: 22 Haziran 2014 Pazar 13:47
Korçik Deresinde Temizleme Çalışmaları Başlatıldı VİDEO

Hilvan ilçe merkezinden geçen ve dere yatağı konumundaki Korçik Deresi çevreden atıl durumdaki  eşyaların içine atılması sonucunda meydana gelen çevre kirliliği ve kötü kokuyu önlemek amacıyla çalışma başlattı.

 

Başlatılan temizlik çalışmaları kapsamında Korçik deresinin içi küçük iş makineleriyle temizlendi. İçine bilinçsiz bir şekilde gelişigüzel eşyaların atılması sebebiyle kısa sürede çevre kirliliği meydana gelen Korçik Deresinin temizlik çalışmaları Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi koordinatörü Fuat Baylan'ın kontrolünde yapıldı.

 

Başlatılan temizlik çalışmalarıyla ilgili olarak bilgi veren Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık aynı zamanda vatandaşlara uyarıda da bulundu.

 

Bayık" Korçik deresi ilçemizin kanayan yarasıydı. Daha sonradan kanayan bu yaranın ıslahı yapıldı. Ancak çevredeki vatandaşlarımızın gelişigüzel içine atıl eşya bırakması sonucu dere yatağının akar dengesinin engellenmesine ve yavaşlamasına neden oldu. Yaz ayının gelmesiyle beraber içindeki birikintiler çevreye kötü kokular yaymaya başladı. Vatandaşlarımızın rahatsız olmaması ve kötü kokuya maruz kalmamaları için Korçik deresinde temizlik çalışmalarını başlattık. Temizliği bittikten sonra gerekli dezenfekte çalışmalarını da gerçekleştireceğiz" dedi.

 

Vatandaşları dere içerisine atıl eşya atmaması konusunda uyaran Bayık" Hilvan hepimizin. Oturduğumuz çevreye zarar vermemiz gerekiyor. Sel gibi bir doğal afet karşısında kimsenin zarar görmemesi amacıyla kullanılan ve aynı zamanda doğal olarak dere yatağı olan Korçik deresine gelişi güzel eşyalar atmayalım. İçine atılan eşyalar zamanla akarın önüne kesmekte ve birikintilerin oluşmasına sebep olmaktadır. Oluşan birikintiler çevreyi rahatsız edici derecede kötü koku yaymaktadır. Aynı zamanda sağlığımızı da tehdit altına almaktadır. Lütfen bu konuda daha duyarlı olalım" dedi.

YORUMLAR
  • yorum2015-03-10 12:44:12ali alıcı

    ben şahsen hilvan belediyesini tebrik ediyorum böyle güzel bir yeri temizledikleri için

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com