Advert
Advert
Advert

Kopya ÖSYM zenginlerini de ele verdi!

Kopya ÖSYM zenginlerini de ele verdi!
Kopya ÖSYM zenginlerini de ele verdi!

Kopya soruşturmasında ÖSYMnin bazı yöneticilerinin maaşlarıyla orantısız malvarlığı edindikleri belirlendi: Memurların çoğu villada oturup cipe biniyor. 

Star gazetesinin haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen KPSSde kopya skandalı soruşturmasında her gün şaşırtıcı bir bilgiye daha ulaşılıyor. Soruların ÖSYMden sızdığı yönündeki iddiaları değerlendiren savcılık, kurumun bazı üst düzey yöneticilerinin maaşlarıyla orantısız şekilde malvarlığı edindiğini tespit etti. Yaklaşık 250 Milyon TLlik bütçeye sahip bir kuruluş olan ÖSYMnin, bu tutarın büyük bir kısmını sınav hizmetleri kapsamında Meteksan Matbaacılık firmasına aktardığı belirlendi.

YILDA 133 BİN LİRA AYRI HESABA

Malvarlığı incelemesinde ilk dikkati çeken isim ÖSYM Genel Sekreteri Mehmet Altunay oldu. Kıbrısta ve Ankarada villaları ve lüks arabaları olduğu tespit edilen Altunayın kücrutlu olarak Bilkent Üniversitesinde okuyan kızının ÖSYM ihalelerini alan Meteksan sistem firmasında çalıştığı öğrenildi. Merkezden alınan verilere göre Kıbrısta yapılan üniversite sınavları ücretlerinin, kanunlara aykırı olarak, ÖSYM bütçesine aktarılmadığı ve adaylardan toplanan yılda yaklaşık 133 bin 920 liranın kayıtlara girmeyerek, ayrı bir hesapta tutulduğu ortaya çıktı.

İKİ€ˆLÜKS€ˆDAİRESİ€ˆBİR€ˆDE VİLLASI VAR!

Kurumda bir memurun 130 bin lira değerinde Volvo S 80 2400 marka araca bindiği, parasını  da nakit ödediği belirlendi. ÖSYMnin Bilgi İşlem Daire Başkanı Mustafa Tütüncü de malvarlığı da dikkat çekti. Kurumda kilit görevde bulunan, bin 800 lira maaşlı Tütüncü, eşiyle ortak gelirini 3 bin 200 lira olarak beyan etti. Ancak çiftin Ankaranın lüks semtleri Gaziosmanpaşada, Çayyolunda birer dairesi Konutkentte de bir villası var. Toyota Raw 4 Jeep ve Toyota Corolla arabaları bulunan Tütüncü ailesinin kızlarını yıllık 15 bin 400 lira ücretli Bilkent Üniversitesinde okutması da dikkat çekti. 

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır