Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Köprübaşı Köprüsü SOS vermeye başladı

Köprübaşı Köprüsü SOS vermeye başladı

1939 Yılında Şanlıurfa’da İsmet İnönü tarafından Urfa’nın ilk betonarme köprüsü olarak yapılan ve şimdilerde Köprübaşı olarak bilinen yerde bulunan ve günde binlerce aracın geçmiş olduğu köprü bugünlerde SOS vermeye başladı.

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2016 Cumartesi 13:31
Köprübaşı Köprüsü SOS vermeye başladı

77 Yıllık olan ve günde binlerce araç ve yayanın geçtiği köprü altında bulunan kolonlarındaki beton ve demirler artık çürümeye başladığını ifade eden vatandaşlar, bu konuda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin önlem alması gerektiğini ifade ederek olası bir facianın önlenebileceğini kaydettiler.
Dönemin Cumhurbaşkanı İsmet İnönü tarafından 1939 yılında yapılan ve yapıldığı tarihi göz önüne alındığı zaman Şanlıurfa’nın ilk betonarme köprüsü olarak ta bilinen ve o günden beridir hizmet veren köprü artık demir ve kolonları çürümeye başlamış olması ve bu çürüyen demir ve betonların görünmeyen yerlerde olduğu için tehlikenin gözle görünmediğini vurgulayan vatandaşlar köprünün en kısa sürede tekrar revize edilerek gerekli tadilatın yapılması gerektiğini ifade ettiler.
1939 Yılında dönemin Cumhurbaşkanı İsmet İnönü tarafından Şanlıurfa’da ilk betonarme köprüsü olarak inşa edilene ve aradan geçen 77 yıldır hizmet vermekte olan köprü artık beton yılını tamamlamış olup köprü sil baştan yapılarak hizmete sunulması gerekiyor.
Kaynak: urfa.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com