Advert
Advert
Advert

Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün: Kooperatifler yatırım aracıdır

Kooperatiflerin küçük ölçekli yatırımcılar için bir şans olduğunu belirten Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün, Şanlıurfa'nın kalkınması için yatırımın her alanda yapılması gerektiğini belirtti.

Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün: Kooperatifler yatırım aracıdır
Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün: Kooperatifler yatırım aracıdır

Şanlıurfa'da 86 tane Kooperatifi bulunduğunu belirten Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün, kooperatiflerin kongreliyle ilgili olarak kendilerine yansıyan bir şikayet bulunmadığını belirtti.

Şanlıurfa'da Kooperatiflerin kongreleriyle ilgili olarak kooperatif üyeleri tarafından başkan ve yönetim seçimi yapıldığının altını çizen Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün; "Kongreye katılan üyelerin imzasıyla seçim tamamlanıyor" dedi.


Kongrelerde sıkıntı oluşması halinde emniyet güçlerinden yardım talebinde bulunabileceğini belirten Aygün, "kongreler medeni insanların hoş görüsüyle yapılıyor. Kongrelerde üyelerin ıslak imzalarıyla tamamlanıyor" dedi.


Şanlıurfa'da 86 tane Kooperatifi bulunduğunu belirten Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün; "Kongrelerinde sıkıntısı olan üyeler kooperatifinden onaylı şikayetle bize başvurabilirler. Hatta direkt başvurularını da kabul edip işleme koyuyoruz" dedi.


Şanlıurfa'nın potansiyel olarak çok büyük olduğunu ifade eden Aygün: "Bu kadar zenginliğe sahip kentte, yatırımlar kooperatiflerle daha kolay oluyor" diyerek küçük ölçekli yatırımcıları kooperatifler aracılığıyla kentte yatırım yapmaya davet etti.

KOOPERATİF NEDİR
Kooperatif, insan ihtiyaçlarının karşılıklı yardımlaşma yoluyla giderilmesini sağlamak ve ortakların çıkarlarını korumak amacıyla oluşturulan ekonomik kuruluştur. Kooperatifler insanların ihtiyaçlarını karşılıklı yardım, dayanışma ve kefalet suretiyle ve en az maliyetle karşılamak amacıyla kurulan tüzel kişilerdir. Kooperatifler hem kişilerin tek başlarına yapmaya güçlerinin yetmediği işleri bir araya gelerek yapmaları sağlar hem de toplumun kalkınmasına katkıda bulunur. GAP Gündemi 

Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün Şanlıurfa Nazan Aygün
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı