Advert
Advert
Advert

Konyaspor Tazemetayı affetmedi!

Konyaspor Tazemetayı affetmedi!
Konyaspor Tazemetayı affetmedi!
Konyasporun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, sezon başında takıma transfer olan Kamerunlu oyuncu Thierry Tazemetanın, disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakıldığı belirtildi.

Açıklamada, Kamerunlu oyuncu Thierry Tazemetanın kadro dışı bırakılması ile ilgili olarak şu bilgilere yer verildi:

Thierry Tazemetaya, Kamerun vatandaşı olmasına rağmen kendisine Ekvator Ginesi adına gerçekçi olmayan bir milli takım davetiye yazısı gönderilmiş olup, kulübümüz bu davetiyenin TFF kanalı aracılığıyla ve FİFA talimatlarında belirtildiği süre içerisinde yapılmadığını tespit etmiştir. Konu, oyuncuya iletilmesine ve davetiyenin gerçekçi olmadığı ifade edilmesine rağmen, Thierry Tazemeta, huzursuzluk çıkartarak ve bahane göstererek ısrarla Ekvator Ginesi milli takımına gitmek istemiş ve belirtilen zamanlarda yapılan antrenmanlara katılmamış, sonrasında 1 gün gecikmeli olarak antrenmana çıkmak istemiştir. İkinci bir konuda Tazemeta, kendisine yapılacak ödemenin birkaç gün gecikeceği konusunda bilgi verilmesine rağmen, kulübümüzden hiçbir yetkili ile görüşmeden avukatı aracılığıyla kulübümüze ihbarname göndermiştir. Oyuncuya ödemesi 2 gün sonra yapılmış, kulübümüze karşı aldığı bu olumsuz tavır, takım ruhunu ve bütünlüğünü zedelediği için affedilemez olarak değerlendirilmiştir.

Açıklamada, Thierry Tazemetanın disiplinsiz davranışları ve takım içerisindeki huzuru bozması nedeniyle Yönetim Kurulu ve Teknik Direktör Ziya Doğanın görüşleri doğrultusunda kadro dışı bırakılarak alt yapıda kendisine tahsis edilen antrenörle antrenmanlara çıkmasına karar verildiği duyuruldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle