Advert
Advert
Advert

Konya’dan Suriyeli mültecilere iki TIR un yardımı

Konya’dan bir hayırsever tarafından Suriyeli sığınmacılara bağışlanan 2 bin 80 torba un, Şanlıurfa Yardım Eli Derneği tarafından dağıtılacak.

Konya’dan Suriyeli mültecilere iki TIR un yardımı
Konya’dan Suriyeli mültecilere iki TIR un yardımıŞanlıurfa’da yaptığı yardım faaliyetleriyle tanınan Yardım Eli Derneğine (YAR DER) Konya’dan bir hayırsever tarafından muhtaçlara dağıtılmak üzere 2 TIR dolusu un yardımı gönderdi. İki bin 80 torba olduğu belirtilen unun, YAR DER tarafından tespit edilen yardıma muhtaç Suriyeli sığınmacılar ile fakir yerli ailelere dağıtılacağı ifade edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan YAR DER Başkanı Mustafa Bozkurt, “Umut Kervanı Yardım Platformunun referansıyla bir hayırsever tarafından 2 TIR un yardımı bize ulaştırıldı. Bunları gönüllü üyelerimizle birlikte Suriyeli mültecilere dağıtmak için seferber olduk. Elimizde ihtiyaç sahibi Suriyelilerin listesi mevcuttur. Biz de bu doğrultuda bu hayırseverin gönderdiği yardımı ulaştıracağız” dedi.

Şanlıurfa’da çok sayıda ihtiyaç sahibi sığınmacının bulunduğunu ifade eden Bozkurt, “Buradan hayırsever kardeşlerime sesleniyorum. Bu kışın ortasında bir çık insan aç ve susuz yaşamaktadır. Birçoğu da barınacak yeri olmadığından dışarıda yatıp kalkıyor. Yapılacak olan yardımlarda sizin de bir katkınız bulunsun. Bu kardeşimiz un yardımında bulundu siz de elbise, gıda ve maddi yardımda bulunabilirsiniz. Bu çorbada sizin de bir tuzunuz bulunsun” ifadelerinde bulundu. (Sedat Kuşulay-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu