Advert
Advert
Advert

Konteynır okul ile ilgili açıklama geldi

Haliliye Milli Eğitim Şube Müdürü Abdi Kazanç, konteynırların sınıf mevcudunu azaltmaya yönelik bir düşünce ve aynı zamanda kütüphane olarak kullanılması amacı ile konuşlandığını söyledi.

Konteynır okul ile ilgili açıklama geldi
Konteynır okul ile ilgili açıklama geldi admin

Ruha Haber Ajansı tarafından dile getirilen ” Kendi şehrimizde mülteci muamelesi görmeye başladık” haberinden sonra ilgili mercilerden açıklama geldi.

Haliliye Milli Eğitim Şube Müdürü Abdi Kazanç, konteynırların sınıf mevcudunu azaltmaya yönelik bir düşünce ve aynı zamanda kütüphane olarak kullanılması amacı ile konuşlandığını söyledi. Kazanç, “Konteynır sınır uygulamamızın sebebi, orada gittikçe öğrenci sayısı artıyor. Biz bunu tedbir amaçlı yaptık. Bir sınıf, kütüphane kurulabilmesi için konteynır talebinde bulunduk. Çünkü Suriyeli öğrenciler de buradan geldiği için öğrenci sayısı gittikçe artıyor. Sadece iki konteynır kurduk. Sınıfların çok kalabalık olmaması için oraya bir derslik açmayı düşündük. Bunun haricinde başka bir durum yoktur. Normalde sınıf mevcudu 40 kişilikti. Bu nedenle bir derslik açarken en azından bu sınıfları 35 kişiliğe indirebiliriz diye düşündük. Başka bir neden de oranın kütüphane olarak kullanılabileceği bir mekan olarak kullanılmasıdır. Daha orası faaliyete geçmemiş zaten” dedi.

Haliliye Milli Eğitim Şube Müdürü Abdi Kazanç Abdi Kazanç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu