Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kömür dağıtılmaması muhtaçları mağdur etti

Kömür dağıtılmaması muhtaçları mağdur etti

Batman'da kışın ortasına girilmesine rağmen kömür dağıtımına başlanmaması ihtiyaç sahiplerini mağdur ediyor.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2015 Salı 16:52
Kömür dağıtılmaması muhtaçları mağdur etti

Her yıl binlerce ihtiyaç sahibi aileye kömür yardımında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV), bu yıl daha kömür dağıtımında başlamaması mağduriyetleri de beraberinde getirdi.

Dağıtılacak kömürlerin bu yıl erken getirilmemesi ve kışın ortasına sarkması kömür yardımını bekleyen vatandaşları mağdur etti.

Kömür yardımlarının aksamasının kendilerini mağdur ettiğini belirten vatandaşlardan Mehmet Emin Yıldız, “Geçen seneler kömür yardımları kış başlamadan Kasım ayında yapılıyordu. Bu sene ise neredeyse Aralık ayı bitiyor ama daha kömür dağıtılmadı. Kömürlerin daha dağıtılmaması bizleri çok mağdur etti. Aşırı soğuklardan dolayı neredeyse kış boyunca yakacağımız odunları bitirdik.” dedi.

Vatandaşlardan Mehmet Ali Sevim ise sıkıntısını şöyle dile getirdi: “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından her sene düzenli olarak yapılan yardımların yapılmaması bizleri mağdur etti. Odunlardan başka yakacağımız olmadığından elektriğe yüklenmişiz. Bu yüzden de mahallede trafolar dayanmıyor. Yetkililerden isteğimiz kömür dağıtımı yapılacaksa bir an önce yapılmasını istiyoruz.”

Öte yandan Batman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerinden aldığımız bilgilere göre, bugün itibarıyla Batman’a gelecek kömür 21 bin ihtiyaç sahibi aileye dağıtılacak.   (M. Sait Çelik - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com