Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kolon kanseri nine ameliyatla sağlığına kavuştu

Kolon kanseri nine ameliyatla sağlığına kavuştu

Kolon kanseri teşhisi konulduktan sonra ameliyat olan 88 yaşındaki kadın, sağlığına yeniden kavuştu.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2016 Perşembe 11:36
Kolon kanseri nine ameliyatla sağlığına kavuştu

Adana’da kolon kanseri teşhisi konulan 88 yaşındaki Bedriye Durmaz’ın, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde geçirdiği laparoskopik (kapalı) ameliyat sonrası tamamiyle sağlığına kavuştuğu bildirildi.

Alınan bilgiye göre; 2015 Yılı'nın Mayıs ayında ishal ve halsizlik şikâyeti ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğine başvuran Bedriye Durmaz'a yapılan tetkikleri sonrası bağırsak kolon kanseri teşhisi konuldu.

Hastanın yaşında dikkate alan uzmanlar, laparoskopik (kapalı) ameliyatla tümörlü bölgenin çıkarılmasına karar verdi. Amerika’da bu operasyon konusunda uzun süre eğitim alan Balcalı Hastanesi Genel Cerahi Uzmanları Yard. Doç. Dr. Orçun Yalav ve Yard. Doç. Dr. Ahmet Recüzoğlulları tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonrasında ise hasta sağlığına tamamen kavuştu.

Yapılan operasyonla alakalı olarak bilgi veren Yard. Doç. Dr. Recüzoğulları, rutin kolorektal vakalarda bu tür kapalı ameliyatları gerçekleştirebildiklerinin altını çizdi. Recüzoğlları, Bedriye Durmaz'ın yapılan işlemle bağırsaklarındaki tümörün temizlendiğini hastanın ilk evrede olması ve sonuçlarının da iyi gelmesi nedeniyle herhangi bir kemoterapiye gerek olmadığını vurgulayarak, “Hastamız 88 yaşında ama şuan kendini yeni doğmuş gibi hissediyor.” dedi.

Yard. Doç Dr. Yalav ise bu tür kapalı rektum bağırsak kanseri ameliyatlarında yaşa bakmadıklarını operasyona uygunluk olduğu takdirde işlemin yapılabildiğinin altını çizdi. Yalav, kapalı ameliyatın açık ameliyata göre çok daha konforu olduğunu ifade ederek, bu hastanın açık ameliyat olması durumunda çok daha riskli bir süreç yaşayacağına değindi.

Hasta Bedriye Durmaz ise kendisini çok iyi hissettiğini belirtirken operasyonu yapan doktorları ise bundan böyle oğlu ve torunu olarak gördüğünü dile getirdi. Durmaz'ın kızı Fatma Gül de ameliyatın bu kadar rahat geçeceğini beklemediklerini, annesinin ameliyat sonrası bir iki gün içinde yürümeye başladığını ve 25 gün sonrasında da yürüyerek eve döndüğünü sözlerine ekledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com