Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kollarını kaybeden 5 çocuk babası protez kollarına kavuştu

Kollarını kaybeden 5 çocuk babası protez kollarına kavuştu

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yüksek gerilim akımına kapılarak her iki kolunu kaybeden 5 çocuk babası, yetkili ve hayırseverlerin yardımlarıyla protez kollarına kavuştu.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2015 Salı 13:04
Kollarını kaybeden 5 çocuk babası protez kollarına kavuştu

Kızıltepe'nin (Qoser) Sürekli (Diémé) Mahallesinde (köyünde) ikamet eden 33 yaşındaki 5 çocuk babası Yılmaz Şimşek, protez kollarına kavuştu.

İlke Haber Ajansının (İLKHA) yaptığı haberin ardından, yetkililer ve hayırseverlerin yardımlarla Şimşek’e İstanbul’da, özel bir protez merkezinde yaklaşık 33 bin TL değerinde protez kollar takıldı. Şimşek protez kollar sayesinde artık tüm ihtiyaçlarını kendisi karşılayabiliyor.

Şimşek sevincini şöyle dile getirdi: “İlk haberi yaptığınızda bir kol istiyordum, şimdi ise protez de olsa iki kola kavuştum. Rabbime şükür. Demekki bu kaderimde vardı. Eskiden hiçbir ihtiyacımı karşılayamıyordum. Ama şimdi ihtiyaçlarımın hemen hemen hepsini kendim karşılıyorum. Başta bu hayır işinde emeği olan İlke Haber Ajansına (İLKHA), eski ilçe kaymakamımıza ve yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Beni bu sıkıntıdan kurtardılar. Emeği geçen herkese dua ediyorum.”

Yılmaz Şimşek’in eşi Mesude Hanım da teşekkürlerini sunduktan sonra, “Ne evimiz, ne tarlamız, hiçbir şeyimiz yok. Ama yine de şükürler olsun. Hayırseverler çocuklarıma ayakkabı elbise almışlardı. Ama eskidiler. Şimdi okullar açıldı. Çocuklarıma ne elbise ne de ayakkabı alabildim. Bu konuda hayırseverler tekrar bize yardımcı olabilseler iyi olur.” şeklinde konuşarak hayırsever vatandaşlardan yardım talebinde bulundu.

Kızıltepe'nin (Qoser) Sürekli (Diémé) Mahallesinde (köyünde) ikamet eden 33 yaşındaki 5 çocuk babası Yılmaz Şimşek, yaklaşık bir buçuk yıl önce çalıştığı inşaatın ikinci katını sıva yapmak için iskele bağlamaya çalıştığı esnada, yüksek gerilim hattına kapılmış her 2 kolunu kaybetmişti. (Mehmet Aslan - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com