Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Koçali Barajı iskân çalışmaları masaya yatırıldı

Koçali Barajı iskân çalışmaları masaya yatırıldı

Adıyaman'da Koçali Barajının yapılmasından etkilenecek köyler için yeniden yapılacak iskan çalışmaları masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2015 Cuma 08:44
Koçali Barajı iskân çalışmaları masaya yatırıldı

Adıyaman’da Koçali Barajının yapılmasından etkilenecek köyler için yeniden yapılacak iskan çalışmaları ile ilgili Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya vali yardımcıları, ilgili kurumların amirleri ile teknik personel katıldı.

Toplantıda, Koçali Barajının yapılmasıyla iskan etütleri sonrasında belirlenecek alanlarda yeniden iskan edilecek Gökçay, Çatalağaç, Bağlıca, Ağaçkonak, Doğanlı ve Varlık Köylerinin durumları ele alınarak bu yerleşim birimleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi.

Vali Mahmut Demirtaş, iskan etütleri sonrası belirlenecek yeni yerleşim birimlerine köylülerin naklinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için önümüzdeki günlerde bu köylere giderek yerinde incelemelerde bulunacağını ifade etti.

Sulama ve içme suyu amaçlı bir proje olan Koçali Barajının tamamlanması ile birlikte 180 bin dekar tarım arazisinin suyun bereketine kavuşacağını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Bu önemli projenin tamamlanması ile yılda 31,5 milyon metre küp içme suyu temin edilerek Adıyaman'ın 2050 yılına kadar içme suyu problemi de çözüme kavuşturulacaktır. Bu da ekonomik ve sosyal kalkınmanın ivmesini artıracak, ilimizde ürün deseni sayısını artırarak tarıma dayalı sanayide büyük bir gelişmenin yaşanmasına vesile olacaktır.” dedi.  (Yakup Söğüt - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: yüzde 66’sı FETÖ’cü çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com