Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kocaeli'de 'Kentlilik Çalıştayı' düzenlendi

Kocaeli'de 'Kentlilik Çalıştayı' düzenlendi

Kocaeli'de 120 STK'nın katılımıyla kentte hayat kalitesini artırmak ve kenti daha yararlı hale getirmek amacıyla 'Kentlilik Çalıştayı" düzenlendi.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2015 Cumartesi 19:23
Kocaeli'de 'Kentlilik Çalıştayı' düzenlendi

İzmit Belediyesi ve Kocaeli’deki 120 STK tarafından kentteki hayat kalitesini artırmak, kenti marka şehri yapmak ve dünya kenti haline getirmek amacıyla “Kentlilik Çalıştayı” düzenlendi.

Bir otelde düzenlenen çalıştaya İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, akademisyenler, engelli dernekleri ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

2 kategoriden oluşan çalıştaya, katılımcıların kent yöneticilerinden beklentileri ve eksikler, kent, kentleşme ve kentlilik bilinci konuları ele alındı. Ayrıca Kocaeli’nin diğer illerden ayrılan özellikleri ve şehir içerisinde kaybolmuş simgeler ile bu simgelerin hatırlatılması da çalıştayın bir diğer konu başlıklarını arasında yer aldı.

Burada konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, çalıştayda “Bu şehrin toprağını korumak suyunu korumak, havasını korumak, limanın getireceği riskleri kirlilikleri ya da çalışacak fabrikaların getireceği riskleri kirlilikleri hesaba katıp, atıkları kontrol altına almak kentlilik bilincine girer mi? Kentin kaynaklarına sahip çıkıp bu kentin kaynaklarına adaletli bir şekilde her kesime yansımasını sağlama ve rantçılara müsaade etmeden, kentin parasına yerel kaynaklarına göz dikenlere mücadele vererek görevini yapmak kentlilik bilincinin içine girer mi?” gibi konuları tartışacaklarını söyledi.

Kent ile ilgili eksiklerin bulunduğunu ve yapılan çalışmaların daha da ileriye götürülmesi gerektiğini belirten Doğan, “Bugün buradaki çalışmada aslında ne kadar İzmitliyiz ne kadar Kocaeliliyiz sorusunun derinliliklerinde olan bir çalışma. Kentlilik bilinciyle kente katkı sağlamak konularında burada bize vereceğiniz çok şeyiniz var. Daha çok eksiğimiz var.” şeklinde konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com