Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kocaeli Karşıyaka İmam Hatip Ortaokulu tamamlandı

Kocaeli Karşıyaka İmam Hatip Ortaokulu tamamlandı

Kocaeli Başiskele Karşıyaka Kalıcı Konutları'nda bulunan İş Merkezi'nin İmam Hatip Ortaokulu'na dönüştürülmesi çalışması tamamlandı.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2015 Pazartesi 12:53
Kocaeli Karşıyaka İmam Hatip Ortaokulu tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Kalıcı Konutlar’ında yer alan iş merkezini İmam Hatip Ortaokulu’na çevirerek eğitime kazandırdı. Daha önce atıl halde bulunan iş merkezi bir dizi tadilat çalışmasının ardından eğitime hazır hale getirildi.

Her katında 637 metrekare alanı olan ortaokul toplam 2 bin 548 metrekare kullanım alanına sahip. Okul bodrum, zemin, 1 ve 2 katlardan oluşuyor.

Bina, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan ihtiyaç listesine göre planlandı. Bodrum katta teknik birim, çok amaçlı salon, arşiv, resim dersliği, sergi salonu, mescit, teknoloji tasarım atölyesi, müzik dersliği yer alırken zemin katta; 3 adet sınıf, öğretmenler odası, müdür yardımcısı odası, wc'ler, kantin bulunuyor. Okulun birinci katında ise 6 adet sınıf, müdür odası, müdür yardımcısı odası, wcler yer alıyor. Yapının ikinci katı da 3 adet sınıf, idari birim, rehberlik, fizik-biyoloji-kimya ve fen laboratuarları ve WC'lerden oluşuyor.

Çalışma kapsamında binadaki mevcut zemin mozaiklerinin temizlendi. Duvarlar kırılarak sınıf mahalleri oluşturuldu. Kapı pencere doğramaları yenilenen yapının sıva ve boyaları yapıldı. Yetersiz olan WC'lere ilave WC'ler yapıldı. Doğalgazlı kalorifer tesisatı, sıhhi tesisat, sıcak su tesisatı yeniden projelendirildi. Yangın tesisatı revize edilerek elektrik tesisatı ve bina içi tüm armatürler yenilendi.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com