Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi KOBİ'lere 55 milyon TL'lik destek

KOBİ'lere 55 milyon TL'lik destek

KOBİ Proje Destek Programı kapsamında, KOBİ'lerde kurumsallaşmanın geliştirilmesi ve markalaşma konusundaki projelere 55 milyon TL destek verileceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2015 Çarşamba 11:24
KOBİ'lere 55 milyon TL'lik destek

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bingöl İl Müdürü Naci Özdemir, KOBİ'lerin kurumsallaşma ve markalaşma projelerine 55 milyon TL'lik destek verileceğini söyledi.

Özdemir, KOBİ'lerin ekonomideki etkinliklerini attırılabilmesi ve uzun ömürlü olabilmeleri için rekabet güçlerini yükseltmelerinin büyük önem arz ettiğini belirterek, “Günümüzde yaşanan hızlı değişimler ve yeni gelişmeler KOBİ'lerin fiyat ve kalite düşürme gibi klasik rekabet araçlarıyla rekabet edebilmelerini zorlaştırmıştır. Bu durum işletmelerin rekabet güçlerini ve pazar paylarını arttırabilmesi için kurumsallaşmayı, marka yaratmayı, teknoloji ve yenilikçiliği gündemlerine almalarına sebep olmakta ve işletmeleri kurumsallaşma, markalaşma ve Ar-Ge faaliyetlerine daha fazla yatırım yapmaya zorlamaktadır." ifadelerini kullandı.

"KOBİ'lerde Kurumsallaşmanın Geliştirilmesi" ve "KOBİ'lerde Markalaşmaya Geçiş" başlıklarında iki yeni proje için teklif çağrısına çıkmak üzere gerekli hazırlıkların tamamlandığını vurgulayan Özdemir, proje teklif çağrıları kapsamında işletmelerin hazırlayacakları projelere, 55 milyon TL'lik destek sağlanmasının öngörüldüğünü belirterek, başvuruların, 30 Kasım'da sona ereceğini bildirdi.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ceza yağdırdı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com