Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kobani'ye İnsani Yardım Gidecek

Kobani'ye İnsani Yardım Gidecek

Suriye’de uzun zamandan beri süren savaş ortamından etkilenen ve diğer sınır kapılarından insanı yardımın ulaştırılması mümkün olmayan kobani bölgesine insani yardım yapılabilmesi için izin alındı.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2013 Salı 22:20
Kobani'ye İnsani Yardım Gidecek

Kızılay tarafından toplanacak insani yardımların Kobani’de ki yardım kuruluşu Hilali Ahmer Cemiyetine teslim edilerek savaş ortamındaki mağdur kişilere ulaştırılması planlanıyor.

Konu ile ilgili açıklama da bulunan Suruç Kaymakam Abdullah Çiftçi yaptığı açıklamada, Kobani’ye yardım götürmek için halkın talebini Valiliğe iletmemiz üzerine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in girişimleri, Bakan Faruk Çelik’in destekleri ve İçişleri Bakanı Muammer Güler'in onaylarıyla Kobani’ye yardım götürülmesi talebinin Hükümet tarafından uygun görüldüğünü söyledi.

Kaymakam Abdullah Çiftçi “ Bu konuda her türlü siyasi görüşün üzerinde tamamen insani ölçülerde ve insani değerler çerçevesinde devletimiz ve hükümet yetkilileri daha önce olduğu gibi dünyanın her yerinde yardıma muhtaç olan insanlara yardım götürmeyi prensip edinmiştir. Böyle bir devletin temsilcileri olarak yine kardeşlerimizin olduğu karşı Kobani bölgesine Kızılay marifetiyle yardım götüreceğiz. Tamamen devlet kontrolünde olan insani yardımın en iyi şekilde yerine ulaşması için gerekli bütün gayret ve hassasiyet gösterilecektir. Bu yardımın yapılabilmesi için çaba gösteren bu aşamaya gelmesinde emekleri geçen başta Sayın Valimiz Celalettin Güvenç’e Sayın Bakanımız Faruk Çelik’e ve İç İşleri Bakanımız Muammer Güler’ teşekkür ediyorum inşallah bu yardımların gitmesi neticesinde Kobani’de ki mağdur durumda olan insanların mağduriyeti nispeten giderilmiş olacaktır” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Haliliye Kaymakamı Yılmaz, Süleymaniyelileri dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com