Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "KOBANİLİ'NİN KANINI KANIMIZ SAYIYORUZ"

"KOBANİLİ'NİN KANINI KANIMIZ SAYIYORUZ"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, sınırın sıfır noktasında Suriye sınırındaki, son duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2015 Cumartesi 10:22


Başkan Güvenç beraberinde AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Suruç ilçe Başkanı Mehmet Yavuz,  ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte ilk olarak ilçe Kaymakamı Abdullah Çiftçi'yi ziyaret etti.

Başkan Güvenç ve beraberindekiler  ardından Suriye Sınırındaki Yumurtalık bölgesini gitti yetkililerden bilgi aldı.
Güvenç daha sonra bölgede yayın yapan ulusal kanallara gündemi değerlendirdi.

Güvenç, "Bölgedeki etnik çatışmaların, uluslararası operasyonların sona ermesi gerektiğini düşünüyoruz. Altını tekrar çiziyorum Türkiye'den oraya geçiş falan söz konusu değildir. Kobani'den gelenler de Telabyat'tan gelenler de bizim akrabalarımız. Kanını kanımız sayıyoruz" dedi.

Başkan Güvenç, Şanlıurfa üzerinden Türkiye'ye sığınan tüm mültecilere Büyükşehir olarak yardım el, uzattıklarını vurgulayarak  şunları kaydetti.

"Şuan Kobani sınırında bekleyen kardeşlerimize 10 bin adet su, 2 bin 500 adet gıda maddesi ve çeşitli ihtiyaçlar dağıtıldı. Öncelikli olarak bu acıları üzüntüleri paylaştığımızı belirtmek istiyorum. Asla tasvip etmiyoruz. Sivil hedeflerin vurulmasını kimden gelirse gelsin kabul etmiyor kınıyoruz. Sınırın öbür tarafında operasyonlar yapılıyor. Fakir köylü insanlar ölüyor. Arap veya Kürt olmasının hiçbir farkı yok. Hepsi Müslüman, insan, bütün saldırıları aynı şekilde karşıyız. Bölgedeki etnik çatışmaların, uluslararası operasyonların sona ermesi gerektiğini düşünüyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan insani yardım ulaştırmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

KOBANİ'DEN GELENLER DE TELABYAT'TAN GELENLER DE BİZİM AKRABALARIMIZ KANINI KANIMIZ SAYIYORUZ

Güvenç, "Altını çizerek söylüyorum: Kobani'den gelenler de Telabyat'tan gelenler de Urfalı hemşerilerimizin akrabaları. Bizim akrabalarımız. Kanını kanımız sayıyoruz. Bütün dünyaya artık bu operasyonlar bitsin diyoruz. İnsanlık dramı yaşanıyor" dedi.

TÜRKİYE'DEN ORAYA GEÇİŞ FALAN SÖZ KONUSU DEĞİLDİR

Güvenç, "Bize sığınanlara ayrım yapmadan yardım ediyoruz. Bu anlamsız çatışmaların bitmesini umuyoruz. Kimse istismar etmeye kalkmasın. Operasyonların bizim insanımıza faydası yok. Sınır her iki tarafına da faydası yok. İnsan kanı akıyor. Yaramız, üzüntümüz büyük. IŞİD'in bir saldırı yaptığını biliyoruz. Türkiye'den oraya geçiş falan söz konusu değildir. Altını tekrar çizdiğim konu Türkiye bu tür işlere izin vermez. Biz rahatsızız. Akan kanın durmasını istiyoruz. Yaraları sarmaya çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: Askeri yargının yüzde 66’sı FETÖ’cü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com