Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kobanili sığınmacılara yardımlar devam ediyor

Kobanili sığınmacılara yardımlar devam ediyor

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik-Der) ile Göşkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Gök-Der) 1 TIR dolusu yardım malzemesini Türkiye'ye sığınan Kobani'ye gönderdi.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2014 Salı 11:30
Kobanili sığınmacılara yardımlar devam ediyor

 İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Göşkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği 1 TIR dolusu yardım malzemesi,  IŞİD ile YPG arasında yaşanan çatışmalardan kaçarak Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine sığınan Kobanililere gönderildi.

Yaşanan çatışmaların ardından İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Göşkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Kobani için toplanan 1 TIR’dan oluşan ve içinde temel ihtiyaç malzemeleri ile gıdaların bulunduğu insani yardım konvoyu Van’da yola çıkarak Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bulunan Kobanililere gönderilmek üzere yola çıkartıldı.

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Göşkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak Kobani’de ki kardeşleri için yardım topladıklarını belirten İyilik-Der Van Temsilcisi Yekta Özel, “İyilik-Der Van temsilciliği olarak Rojava ve Kobani'de yaşanan drama seyirci kalmama ve Allah'a hesap verebilme adına Kobanili kardeşlerimizin bir nebze de olsa acılarını anlama paylaşma adına Suruç'taki Kobanili kardeşlerimizle buluşmaya dertleşmeye ve yaralarını sarmaya gidiyoruz. Hayırsever Van halkı ve esnafından toplayabildiğimiz bir tır acil ihtiyaç malzemesini Kobanili mazlum kardeşlerimize ulaştırmak için İyilik-Der Genel Merkezimiz ve Van temsilciliği olarak bölgede olacağız. Kardeşlerimizle görüşüp hediyelerimizi kendilerine takdim edeceğiz. Ayrıca kendilerini dinleyip görüşlerini alarak orada yaşanan bu İslami ve insani dram konusunda rapor hazırlayıp Van halkı ve kamuoyuyla paylaşacağız.” Dedi.

Yeryüzünde yaşanan acı ve dramları lanetlediklerini belirten Özel, “Yeryüzü ve özelde İslam coğrafyasında emperyalist devletlerce; başta ABD ve AB olmak üzere yeni sömürü alanları oluşturmak için özelde Ortadoğu olmak üzere etnik mezhebi çatışmalar çıkararak kardeşlerimize ve bizlere bu acıları yaşatmaktadırlar. Bu anlamda bizler özelde Rojava ve Kobani olmak üzere tüm yeryüzü coğrafyasında yaşanan bu acı ve dramları lanetliyor, ayrıca tüm maddi ve manevi gücümüzle bu zulümlerin sona ermesi için her türlü gayret ve çabayı göstereceğimizi değerli Van halkı ve kamuoyuna ilan ediyoruz. İyilik-Der Van Temsilciliği olarak Müslüman Kardeşlerle Dayanışma İnisiyatifi ile birlikte başlattığımız Rojava ve Kobani için bir ay sürecek yardım kampanyasına bağış ve desteklerini bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi. (Hacı Yılmaz-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com