Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kobani'den gelen aileye YAR-DER yardım etti

Kobani'den gelen aileye YAR-DER yardım etti

Suriye'de yaşanan savaştan kaçan ve Şanlıurfa'daki akrabalarının evine yerleşen aileye Şanlıurfa Yardım Eli Derneği tarafından yardımda bulunuldu.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2014 Salı 16:55
Kobani'den gelen aileye YAR-DER yardım etti

Suriye’de yaşanan savaş dolayısıyla Kobani’den Şanlıurfa’ya gelerek akrabalarının evine yerleşen 18 nüfuslu aileye Şanlıurfa Yardım Eli Derneği tarafından yardım edildi.

Kobani’den 4 gün önce kaçan ve Şanlıurfa’da bulunan akrabalarının evine yerleşen 18 nüfuslu Muhammed Hüseyin ailesi, yerleştikleri evde de nüfusun 10 kişi olması sebebiyle aynı evde 28 kişi barınmak zorunda kaldılar. Evde bulunan yatakların yetmemesi üzerine aile fertlerinin çoğu yerde yatmak zorunda kaldı.

Ailenin mağduriyetini haber alan Şanlıurfa Yardım Eli Derneği (YAR-DER) ise, aileye yardım etmek için harekete geçti. Yardım komisyonunun tespitleri sonucunda dernek tarafından aileye yardım edildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan YAR-DER Başkan Yardımcısı İ. Halil Bilen, “İlk başta bu aileye yatak, battaniye ve gıda yardımında bulunduk. Savaştan kaçarak bize sığınmış olan bu insanlara yardımcı olmak için herkes elini taşın altına koymalıdır. Bu insanlar sadece üzerlerindeki elbiselerle kaçıp gelmiş ve canlarını zor kurtardıklarını söylüyorlar. Herhangi bir şey almaya vakitleri olmamış. Şimdi bizim de bu insanlara karşı ensar olma görevimizi yapmamız gerekiyor. Öncelikle bu ailelerin birinci derece ihtiyaçları olan yatak, battaniye ve elbisedir. Her gün başka aileler bizi arayıp yerde yattıklarını söylüyorlar. Bu konuda duyarlı olan herkesin bizimle irtibata geçmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu. (Mehmet Demir-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com