Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kobani sınırındaki hayvanlar telef oluyor

Kobani sınırındaki hayvanlar telef oluyor

Çatışmalardan kaçarak hayvanları ile birlikte sınırda bekleyen Kobanili mülteciler, günlerdir hayvanlarının aç ve susuz kalması yüzünden telef olduklarını belirtti.

Giriş Tarihi: 25 Eylül 2014 Perşembe 19:08
Kobani sınırındaki hayvanlar telef oluyor

ŞANLIURFA - Suriye’de yaşanan çatışmalardan kaçarak Türkiye sınırına dayanan mülteciler yanlarına getirdikleri hayvanlarıyla sınırda beklemeye devam ediyor.

Tel örgülerin dibinde aç ve susuz bekleyen hayvan sürülerinin yavaş yavaş telef olduğu belirtiliyor. Kobani tarafında geri dönebilme umuduyla bekleyen mülteciler, arkalarında hayvan sürülerini bırakarak Türkiye tarafına geçtiler.

Sınırda bekleyen bazı hayvanlarının açlık ve susuzluktan telef olduğunu belirten Halide Kadir, birçok hayvanın da acı çekmemesi için silahla öldürdüklerini ileri sürdü.

Sınırda bekleyen hayvanların açlıktan ölmemesi için ellerinde bulunan kuru ekmeği verdiklerini söyleyen Evin Osman, hayvanlardan sağdıkları sütle hayata tutunmaya çalıştıklarını belirtti. Osman ayrıca, Türkiye tarafından hayvanlarına bir tanker su getirildiğini ancak bunun hayvanlarına yetmediğini söyledi.

Yaklaşık 10 gündür aç ve susuz bir şekilde hayvanlarının sınırda beklediğini ve bu yüzden 70 tane hayvanından 10 tanesinin telef olduğunu ifade eden Adnan Ali, sınırda çok sayıda hayvanın olduğunu ama kimsenin hayvanların telef olmaması için bir şey yapmadığını vurguladı.

Öte yandan sınırda bekleyen hayvanlarının ölmemesi için hayvanlarını otlatmaya götüren 3 çocuk mayına basmıştı. Mayına basan çocuklardan biri hayatını kaybetmişti.

Şanlıurfa Valiliği yaptığı açıklamada, sınırda bekleyen hayvanların telef olmaması için yem ve su dağıtıldığını ifade etti. Kobanililer ise, dağıtılan yem ve suyun yetersiz olduğunu dile getirdiler. (Fatih Akgül / Osman Gülebak-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden anlamlı ziyaret!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com