Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kobanî halkı iki ateş arasında

Kobanî halkı iki ateş arasında

Türkiye'ye geçişlerine izin verilmediği için sınırda bekleyen Kobanili sığınmacılar, atılan topların ardından kendilerine tel örgülere vurması yürek parçalayan tablolar oluşturdu.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2014 Cumartesi 13:45
Kobanî halkı iki ateş arasında

 Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan insanlık dramı devam ediyor. Türkiye’ye geçişlerine izin verilmediği için sınırda bekleyen bir grup Kobanilî sığınmacının yaşadıkları yürek parçalıyor. Atılan topların ardından kendilerini tel örgülere vurması yürek parçalayan tablolar oluşturdu.

Çoluk-çocuk, yaşlı-kadın saatlerce tel örgülerde bekleyen bir grup sığınmacı terk ettiği köyleri Karabığ köyünden gelen top seslerinin gelmesiyle beraber feryat ederek kendilerini tel örgülere vurdu. Sınırda nöbet bekleyen askerler ise geçişleri durdurmak için havaya defalarca ateş etti.

Sınırda nöbet bekleyen askerlerin izin vermediği grubun Türkiye tarafında olan akrabalarının askere yalvarışı yaşanan tablonun vahametini gözler önüne serdi.

Tel örgülerden kaçarak Türkiye sınırına giren Servan isimli sığınmacı, karşı tarafta bulunan Karamix köyünde yaşadıklarını tank ve top seslerinin çok yakından gelmesi üzerine hemen köylerini terk ettiğini söyledi.

İŞID’in köylerine 1 kilometre yakınlaştığını ifade eden Servan, “Kürt halkı iki ateş arasında kalmış. Bir tarafta İŞID bir tarafta da askerler bizi bırakmıyorlar. Ne yapacağımızı nereye gideceğimizi şaşırdık.” Diyerek içinde bulundukları dramı dile getirdi.

Adını öğrenemediğimiz bir sığınmacı ise kimsenin kendilerine sahip çıkmadığını iki küçük çocuk ve bir kadının mayından dolayı ayaklarını koptuğunu ama hiç kimsenin onlara ulaşamadığını belirtti. (Osman Gülebak- Ömer Taş-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Erdoğan'a Suikast olmazsa...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com