Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kızıltepe'de ücretli öğretmen ataması yapıldı

Kızıltepe'de ücretli öğretmen ataması yapıldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla açılan ücretli öğretmen başvurularının ardından çekilen kura ile 384 öğretmenin görevlendirmesi yapıldı.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2015 Pazar 15:12
Kızıltepe'de ücretli öğretmen ataması yapıldı

Kızıltepe Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni eğitim-öğretim yılında okuldaki derslerin boş geçmemesi için halk eğitim merkezi toplantı salonunda kura çekimi ile 218 sınıf, 166 da branş öğretmenin, ücretli öğretmen alımı yapıldı.

Kızıltepe’de öğretmen açığını kapatmak amacıyla düzenlenen ücretli öğretmen kurslarına toplam 15 okula 1256 başvuru yapıldı. ilçe merkezinde görev alacak ücretli öğretmenler, 2015-2016 eğitim sezonunda görev yapacak.

Halk Eğitim Merkezi salonunda bir araya gelen komisyon üyeleri ve üniversite mezunu olan “Ücretli Öğretmen” adayları ilçe merkezi ve merkeze bağlı belde ve köy okullarında görev alabilmek için kura çektiler. Kurulan komisyona başkanlık eden Kızıltepe Milli Eğitim şube Müdürü Mehmet Akdağ'ın da hazır bulunduğu kura çekimi, sevinç, heyecan ve mutluluk gözyaşlarına sahne oldu.

Kura çekiminde adayların çok heyecanlı oldukları gözlerden kaçmazken, bazı velilerin de çocuklarının heyecanına ortak olmak için kura salonunda hazır bulundukları gözlendi. Salonda, çektikleri kura ile merkezdeki okullara ataması yapılan aday öğretmenler sevinç gösterisinde bulunurken, köy okullarına atanan adaylar ise buruk bir mutluluk yaşadı.  (Mehmet Aslan - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com