Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kızıltepe'de öldürülen kişilerin kimlik bilgileri

Kızıltepe'de öldürülen kişilerin kimlik bilgileri

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde PKK'lilerce öldürülen iki kişinin kimlik bilgilerine ulaşıldı. Öldürülenlerden biri kayınının bayram ziyaretine gelen Suudi Arabistan uyruklu olduğu, diğerinin ise Mardin'de ikamet eden Suriye uyruklu olduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2014 Perşembe 06:22
Kızıltepe'de öldürülen kişilerin kimlik bilgileri

İlke Haber Ajansı (İLKHA), Mardin’in Kızıltepe ilçesinde göstericilerce öldürülen iki kişinin kimlik bilgilerine ve fotoğraflarına ulaştı.

Öldürülenlerden biri kayınının bayram ziyaretine gelen Suudi Arabistan uyruklu Fehad İbrahim Elduveric (45), diğerinin ise Mardin’de ikamet eden Suriye uyruklu Abdullah Muhammed Latif (43) olduğu öğrenildi.

Olay dün saat: 19.00 sıralarında Kızıltepe ilçesi Dedeman Kavşağı olarak bilinen eski Bağdat Oteli civarında meydana geldi.

Ulaştığımız bilgilere göre: Suudi Arabistan’da mühendislik yapan Fehad İbrahim Elduveric (45), kayını olan ve Mardin’in Kızıltepe ilçesinde ikamet ederek inşaatlara amelelik yapan Muhammed İbrahim’in bayram ziyaretine geldi. Vize ve uçak bileti işlemleri için Muhammed İbrahim’in akrabasıyla Mardin’e giden için Fehad İbrahim Elduveric, sakallı oldukları için Kızıltepe’de eylem PKK yandaşlarınca yolları kesildi. Araçtan indirilen İbrahim Elduveric ve Muhammed Latif, PKK’lilerce IŞİD elemanı oldukları iddia edilerek infaz edildi.

Olayla ilgili öldürülen şahısların yakını olan Muhammed İbrahim'in verdiği bilgiler ışığında kimlikleri tespit edilen şahıslardan Fehad İbrahim'in uzun sakallı olması ve Kürtçe bilmediği için IŞİD militanı olduğu şüphesi ile öldürüldüğü ileri sürülüyor.

Yakılan cesetleri teşhis eden Suriyeli İbrahim, "Kız kardeşimin eşi Fehad ve akrabamız Abdullah Muhammed Latif, Mardin dönüşünde bir grup yollarını kesip kimlik kontrolü yapıyor. Bu sırada beni arayıp geç gelebileceklerini söylediler. Ben de uzun süre bekledikten sonra kendilerini aradığımda telefonları kapalıydı. Polise haber verince 2 kişinin cesedinin bulunduğu bana bilgi verdiler. O cesetlere baktığımda birinin kız kardeşimle evli damadımız olan Fehad'a diğerinin ise hem akrabam hem de birlikte 2 yıl önce Akçakale'den Türkiye'ye birlikte giriş yapan Abdullah olduğunu görünce dünyam yıkıldı. Her ikisinin ne IŞİD'le ne de başka kimseyle bağlantısı yoktu. Bize bayram ziyaretine gelmişti. Yarın uçağı gideceği için bilet ve vize işlemleri için Mardin'e gitmişti. Dönüşte bir grup onları araçtan indirip sorgulamış. Beni aradığında Kürtçe bilmediği için sorun çıkardığını söylemişti. Kürtçe bilmeyen her sakallı IŞİD'ci mi oluyor? Bu nasıl bir durum... Suriye'den savaştan kaçtık gelip burada bizi öldürüyorlar." diyerek tepki gösterdi.  (İLKHA)


YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com