Advert
Advert
Advert

Kızıltepe'de okul aile birliği başkanlığı seçimi

Mardin Kızıltepe İbrahim Özmen İmam Hatip Ortaokulu'nun okul aile birliği başkanlığı seçimi için toplantı yapıldı.

Kızıltepe'de okul aile birliği başkanlığı seçimi
Kızıltepe'de okul aile birliği başkanlığı seçimi

Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan İbrahim Özmen İmam Hatip Ortaokulu’nun okul aile birliği başkanlığı seçimi için Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda okul müdürü okul aile birliği başkanı müdür yardımcıları öğretmen ve velilerin katılımıyla saat 10.00’da 1. Dönem Okul Aile Birliği Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Aslan, çocuklara sahip çıkılmadığı takdirde kendilerini büyük tehlikelerin beklediğine dikkat çekti.

Aslan, “Bugün okulumuzun yeni başkanı ve yönetimini seçmek için bir aradayız. Okul aile birliği başkanlığı özveri ve fedakârlık ister. Biz veliler, geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Onlara sahip çıkmadığımız takdirde dışarıda onları bekleyen birçok tehlike var. Özellikle okul idaresi ile okul aile birliği başkanı ile sürekli diyalog içerisinde olalım. En az ayda bir okulu ziyaret edip çocuklarımızın durumunu öğretmenlerinden soralım. Eve geldiklerinde ise okul ne yaptıklarını hangi dersleri işlediklerini sorup onlara yardımcı olalım. Bunu yaptığımız takdirde çocuklarımız daha fazla sorumluluk taşıyıp kendilerine daha çok dikkat ederler.” dedi.

Okul Müdürü Kenan Akan ise öğrencilerin geleceğinin şekillendiği bu yılların çok iyi değerlendirilmesi için hem okula hem veliye çok görev düştüğüne dikkat çekti. Öğrenci başarısının artırılması için okulda açılan kurslara öğrenci devamlarının sağlanmasını, ilginin bilgiyi getirdiğini ifade eden Akan, öğretmenlerin veli ziyaretleri yanı sıra, velilerinde okulu ziyaret etmelerinin faydalı olacağını dile getirerek, yeni eğitim-öğretim yılının çok başarılı ve hayırlı geçmesi için dilek ve temennilerde bulundu.

Akan, günün sonunda çalışan ve yorulan velilerin kendi çocukları için biraz sabır ve hoşgörü ayırmalarını istedi.

Yapılan konuşmaların ardından bazı velilerin söz almasının ardından yeni okul aile birliği yönetimi için seçime gidildi. Okul aile birliği yönetimi için 5 asil 5 yedek ve denetleme kurulu için ise 1 asil 1 yedek üye seçildi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu