Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Kızıltepe'de 'Madde kullanımına hayır' konferansı

Kızıltepe'de 'Madde kullanımına hayır' konferansı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ile Toplum Sağlığı merkezi öncülüğünde ilçe okullarındaki rehber öğretmenlere "Madde kullanımına hayır" konferansı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2015 Cumartesi 09:16
Kızıltepe'de 'Madde kullanımına hayır' konferansı

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda slayt eşliğinde verilen konferansa Kızıltepe İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ejder Canbakış, Kızıltepe Halk Eğitim Müdürü Mehmet Hadi Gökdemir ve ilçedeki rehber öğretmenler katıldı.

Konferansla,   rehber öğretmenlerine verilen eğitimle okullardaki öğrenci ve öğrenci ailelerine daha hızlı ulaşılarak madde kullanımının önüne geçilmesi hedeflendiği belirtildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Komiser Suzan Şahin şunları söyledi:

“Özellikle lise öğrencileri ve daha küçük yaştaki öğrencilerin rehber öğretmenlerine yönelik konferans yaptık. Konusu da uyuşturucu.  Amacımız özellikle ailelere ve çocuklara ulaşmak, uyuşturucu kullanımını mümkün mertebe azaltıp tamamen bitirmektir. Rehber öğretmenlerle aile ve öğrencilere ulaşacağız. Onun için bilgilendirme psikolog tarafından yapılacaktır. Uyuşturucu kullanımı küçük yaşlarda başlıyor. Özellikle sigara ile başlıyor, daha sonra uyuşturucuya içki ve uyuşturucu ile ilişkili oluyor. Ailelerin bilinçlendirilmesi de çok önemli. Bu konuda da ayrı çalışmalarımız var ama, öncelikle rehber öğretmenlerden ve okullardan başlıyoruz.”  

Toplantı Toplum Destekli Polislik adına Yücel Çelik ve Toplum Sağlığı Merkezi Psikolog Çağla Geyik’in sunumunun ardından sona erdi.(Mehmet Aslan-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com