Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Kızıltepe'de 24 parmaklı 4 aylık bebek

Kızıltepe'de 24 parmaklı 4 aylık bebek

Mardin'in Kızıltepe ilçesi Devlet Hastanesine zatürre tedavisi için yatırılan 24 parmaklı ve henüz 4 aylık olan bebek görenleri şaşırttı.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2015 Cuma 13:34
Kızıltepe'de 24 parmaklı 4 aylık bebek

Kızıltepe ilçe merkezinde ikamet eden ve akraba olan Ramazan (25) ile Gülistan Alıcıoğlu (20) çiftinin 4 aylık bebekleri Miray’ın 2 el ile 2 ayağında 6 şar parmak olmak üzere toplamda 24 parmak bulunuyor. Ailede de el ve ayak parmakları fazla olan kişilerin bulunduğu belirtildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kızıltepe Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Hatip Kılıç, hastalığın yüz bin canlı doğumda 8 tane bebekte görüldüğünü ve her hangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmadığını belirterek, “Yalnız bazı durumlarda hareket kısıtlığı yapabilir ve estetik kaygılardan dolayı cerrahi operasyon planlanabilir. Diğer iç organları anormallerle beraber seyredebiliyor özellikle kalp böbrek diğer anormallerle beraber sıklığı artıyor. Bu çocuğun burada yatma nedeni bronşit ve zatürredir. Bu parmaklardan dolayı herhangi bir hastalık yok onunla ilgili hastanede yatırılmamış, genetik yönü ön planda olan hastalık genel itibariyle ellerde daha sık görülür.” dedi.

Hastalığın genetik yönü ön planda bir hastalık olduğunu ve özellikle akraba evliliklerinde sık görülebildiğini ifade eden Kılıç, erken yaşlarda cerrahi operasyonun yapılmasının daha iyi olacağını belirtti.     (Mehmet Aslan - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com