Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Kızıltepe İlçe Müftüsü yeni görevine başladı

Kızıltepe İlçe Müftüsü yeni görevine başladı

Mardin Kızıltepe ilçe Müftülüğüne daha önce ataması yapılan Mardin Merkez Artuklu ilçe Müftü vekili Masum Taşçı yeni görevine başladı.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2014 Çarşamba 12:02
Kızıltepe İlçe Müftüsü yeni görevine başladı

Kızıltepe ilçe Müftülüğünden emekliliğe ayrılan Latif Topçu’nun boşalan yerine, ataması yapılan Mardin Merkez Artuklu ilçe Müftü vekili Masum Taşçı Kızıltepe’deki yeni görevine başladı.

Mardin merkezde 8 sene içerisinde çeşitli hizmetlerde bulanan Taşçı, İl Müftü yardımcılığı, Din hizmetleri Şube Müdürlüğü ve son olarak ta Mardin Büyükşehir statüsü kazandıktan sonra Artuklu ilçe Müftü vekilliği görevlerinde bulunmuştu. Yaz döneminde yapılan atamayla, Kızıltepe ilçe müftülüğünden emekliliğe ayrılan Latif Topçu’dan boşalan yerine, ataması yapılmıştı.

Kızıltepe ilçe müftülüğündeki yeni göreviyle ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Masum Taşçı, “Mardin’de takriben 8 yıl hem İl Müftü yardımcılığı, hem Din hizmetleri şube müdürlüğü en son ise Artuklu Merkez ilçe Müftülüğüne vekâleten bakıyordum. Bu yaz döneminde atamam Kızıltepe Müftülüğüne yapılmıştı ve bugün göreve başladım. Şuana kadar yapılan hizmetlere biraz daha ivme kazandırmak için çaba sarf edeceğiz. Din hizmetleri, cami hizmetleri ve Kur’an Kursu hizmetleri alanında bu hizmetleri daha ileriye götürmek niyetindeyiz. Allah cümlemizi utandırmasın muvaffak eylesin.” dedi.

Masum Taşçı kimdir?

1960 yılında Mardin’in Kızıltepe ilçesi Alemdar (Kanisipiye) Köyü’nde dünyaya gelen Masum Taşçı, 2006 yılında Mardin Müftü yardımcılığı görevine başladı. Yaklaşık 7 yıllık Mardin Müftü yardımcılığı görevini yapan Taşçı, Eylül ayı 2013 yılında Mardin’in Büyükşehir olması hasebiyle yeni kurulan Merkez Artuklu ilçesinde müftü vekâleti görevine getirildi. 8 ay Artuklu ilçe müftülüğü görevine vekâleten bakan Taşçı yeni yapılan atamayla Kızıltepe ilçe müftülüğüne atandı. (Mehmet Aslan-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com