Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kızılkoyun Urfa'nın aynası olacak

Kızılkoyun Urfa'nın aynası olacak

Giriş Tarihi: 12 Ağustos 2011 Cuma 13:32
Kızılkoyun Urfa'nın aynası olacak

Şanlıurfa Belediyesince, "şehir surların ortaya çıkarılması ve 80’e yakın mağaranın restore edilerek turizme kazandırılması amacıyla" hazırlanan Kızılkoyun Projesi’nde, şu ana kadar 312  ev ve işyerinin kamulaştırma işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.

Kızılkoyun’da 422 ev ve iş yeri bulunduğunu hatırlatan Şanlıurfa Belediye Başkanı Habib Aslan  şunları söyledi: “Şuan 310 civarındakinin istimlâkini yapmış durumdayız.110’nu da hukuka intikal etmiş. Ancak biz bunlarında bir anlaşma ile çözülmesini istiyoruz. Vatandaşlarımızı hiçbir zaman mağdur etmek istemiyoruz. Projenin uzamaması için de rıza-i anlaşmadan yanayız. Ancak burası hukuk devleti. Anlaşamadığımızı da hukuka gönderiyoruz. Ama şunu Şanlıurfalı hemşerilerimiz iyi bilsinler ki biz orada masanın her iki tarafında duruyoruz. Yani hem vatandaşımızı mağdur etmemeye hem de belediyemizi zarar etmemeye çalışıyoruz. Vicdanımızı ön planda tutarak, her ne kadar bilir kişi orada bir fiyat tespiti yapmış ise de biz bir emlakçı gözüyle encümen arkadaşlarımızla beraber olaya bu şekilde yaklaşıyoruz ve vatandaşımızı mağdur etmeden belediyemizi de çok büyük zarara uğratmadan çözüyoruz. Çözüm noktasında şuan iyi gidiyoruz. Üç dört ay içerisinde de tamamının çözülmüş olacağını düşünüyorum.  Kızılkoyun projesi önemli bir proje. Çünkü orada Urfa’nın tarihi surları 78 adet de büyük ve küçük çapta mağara bulunuyor. Burası Şanlıurfa turizmi için çok önemli. Bu bölge yani Kızılkoyun Balıklıgöl platosu içerisinde yer alıyor. Kızılkoyunda mağaralar ortaya çıkacak. Surlar ortaya çıkacak. Peyzaj projesi olacak.Burası Haleplibahçe projesiyle birlikte entegre olacak ve güzel bir proje ortaya çıkacak.Burası Şanlıurfa turizmine çok büyük katkı yapacaktır.”
www.balikligol.com


HABİB ARSLAN KIZILKOYUN URFANIN AYNASI OLACAK--TV balikligol_com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com