Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kızılkoyun evleri yıkılıyor

Kızılkoyun evleri yıkılıyor

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2011 Pazartesi 10:51
Kızılkoyun evleri yıkılıyor

“Bir Dünya Projesi” olarak kabul edilen Balıklıgöl Projesi’yle entegre,  şehir surların ortaya çıkarılması ve 80’e yakın mağaranın restore edilerek turizme kazandırılması amacıyla hazırlanan Kızılkoyun Projesi’nde kamulaştırma çalışmaları hızla devam ediyor.

Toplam 390 ev ve 60 adet işyerinin yer aldığı Kızılkoyun’da şuana kadar 200’e yakın ev ve işyerinin kamulaştırma işlemleri tamamlandı.

Kızılkoyun Kamulaştırma Komisyonu Başkanı, Belediye Başkan Yardımcısı Habib Arslan, ev ve işyerlerinin kamulaştırma işlemleri yapılırken vatandaşların mağdur edilmemesine dikkat ettiklerini söyledi.

Kamulaştırma çalışmalarının ardından Kızılkoyun’da şehir surlarının ortaya çıkarılacağını kaydeden Başkan Yardımcısı Habib Arslan, “Kamulaştırma çalışmalarının ardından Kızılkoyun’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte bir proje hazırlanacak. Hazırlanan proje, Belediye Meclisi’nin ardından Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu’na gönderilecek. Haleplibahçe Mozaik Müzesi, Kent Müzesi ve Arkeo Park ile birlikte bir bütün olan Kızılkoyun Projesiyle birlikte Urfa’da inanç turizminin patlamasını bekliyoruz. Şanlıurfa Valiliği tarafından yürütülen –Urfa Kalesi Eteğindeki Evlerin Kamulaştırılmasının-tamamlanmasının ardından inanç turizminde önemli bir yere sahip olan Şanlıurfa’ya gelecek olan turist sayısında büyük bir artış beklenmektedir” dedi.

Şanlıurfa’nın bir “Dünya Kenti” olduğunun altını çizen Habib Arslan, “Kamulaştırma işlemlerinin hızlı bir şekilde yürütülmesinde büyük emekleri olan Belediye Daimi Meclis Üyesi Mehmet Ataş’a, Rezzan İbrahimpaşa’ya ve Mehmet Moğal’a şahsım ve Şanlıurfa Belediyesi adına minnettarlık duyduğumu belirtmek isterim” diye konuştu

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karargah rahatsız haberinde Genelkurmay'dan açıklama geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com