Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kızılay seçimlerinde şaibe iddiası

Kızılay seçimlerinde şaibe iddiası

Geçtiğimiz Pazar günü seçime giden Kızılay’ın üye sayısının bir günde 81 arttırılarak seçimde hileye gittiği iddia ediliyor.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2013 Çarşamba 12:21
Kızılay seçimlerinde şaibe iddiası

Kızılay Başkanlığına aday olan Nabi Aksoy, mevcut yönetimi seçime hile katmakla suçladı. Seçimde aldatıldıklarını vurgulayan Aksoy, seçim ile ilgili itirazda bulunduklarını açıkladı.

Kızılay Başkanlığına aday olan Nabi Aksoy, eski yönetimin kendilerine doğru bilgiyi vermediklerini ileri sürdü. Listenin birden arttırılmasının seçim etiğine aykırı olduğunun altını çizen Aksoy, “Bize ilk başta 303 üye ile seçim yapılacağı söylendi. Liste geldiğinde ise 384 kişi olduğunu görünce yarışa 1-0 mağlup başlamış olduk. Buda bizim için üzüntülü bir olay oldu. Şanlıurfa’da dar günün dostu, kara günün dostu Kızılay da bu tür olayların olması bizi gerçek anlamda üzmüştür. Ayrıca divan üyelerinin de bizim itirazımıza, yetkililer olmadığı halde cevaplamaları daha düşündürücü bir olaydır.” Dedi.

Kızılay’ın aile şirketi olmadığının altını çizen Aksoy, “Kızılay’da ki listede sanki aile şirketi gibi belli bir köye bağlı belli isimlerin fazlalıklarıyla ve limitet şirket gibi Kızılay yönetiliyor.” şeklinde konuştu.

Mevcut Başkan Ahmet Elçi ile dost olduğunu dile getiren Aksoy, neden böyle bir yola başvurduğuna anlam veremediğini sözlerine ekledi. Listenin bir gecede değiştirildiğini ileri süren Aksoy şu ifadelere yer verdi: “son yönetim kurulu toplantısında 303 kişi vardı. Daha sonra bir baktık ki B planı uygulamışlar. 384 kişi yapmışlar. Listeye 81 kişinin eklenmesi hukuksuzluktur.” İfadelerine yer verdi.

‘Cemaat bağlantılı’ iddialarını eleştiren Aksoy, Ak Parti üyesi olduğunu hatırlatarak “Kızılay bir hayır kurumu, bazı dedikodular çıkarttılar, Yok cemaat bağlantısı var falan. Bu kurumda yetimin hakkı var. Biz bunu gözeterek yola çıktık.” Diyerek dedi koduları sert dille eleştirdi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com