Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kızılay Hilvan’da 1000 Öğrenciyi Giydirdi

Kızılay Hilvan’da 1000 Öğrenciyi Giydirdi

Hilvan’da yardıma muhtaç 1000 öğrenci Kızılay tarafından giydirildi.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2014 Pazar 15:16
Kızılay Hilvan’da 1000 Öğrenciyi Giydirdi

İstanbul Akademik Özel Eğitim Kurumlarının kurucusu iş adamı ve Hilvan Kızılay Şube Başkanı Ahmet Koyunoğlu daha önce memleketi Hilvan’da 5 bin çocuğu giydireceğini söz vermişti.

Tuzla Kızılay Şubesi işbirliği yaparak Şanlıurfa’ya sığınan Kobanililere de yardımda bulunan Hilvan Kızılay Şube Başkanı Ahmet Koyunoğlu, toplam 2 bin çocuğa giyim yardımında bulundu.

Bu yıl eğitim ve öğretime başlayan Hilvan Bahçelievler İlkokulunun ana sınıfının döşenmesi ve eğitim materyallerinin alınmasına da katkı sağladıklarını ifade eden Hilvan Kızılay şube Başkanı Ahmet Koyunoğlu ve Tuzla Kadın Kolları Başkanı Fatma Kuzkaya, ana sınıfının açılış töreninde yardıma muhtaç öğrencilere giyim yardımında bulundu.

Bahçelievler İlkokulunda düzenlenen açılış töreninde konuşan Kızılay yetkilileri Ahmet Koyunoğlu ve Fatma Kuzkaya, Kızılay olarak 2013 yılında başlattıkları ve 2 yıl sürecek olan proje kapsamında 30 ilde ana sınıf öğrencilerine yardım sağladıklarını belirtti.

Ana sınıfının açılış töreninde konuşan Hilvan Kaymakamı Ahmet Özay;

“Türk Kızılay’ı Türkiye’de sadece kan bağışını toplayan kuruluş olmanın dışında din, dil ve ırk ayırımı yapmadan dünyada 140 ülkeye çeşitli yardım ulaştıran bir kuruluştur. Okulumuza ve öğrencilerimize katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yardımlaşma projesi kapsamında dağıtılan giyim yardımı ve ana sınıf açılış törenine, Hilvan belediye başkan vekili İsmail Gelez, ilçe milli eğitim müdürü Mahmut Baytak, emniyet müdürü Yunus Aydın, okul idarecileri ve diğer kurum amirleri katıldı.

Törenin ardından Kaymakam Ahmet Özay belediye başkan vekili İsmail Gelez ve milli eğitim müdürü Mahmut Baytak öğrencilere yardımda bulunan yetkililere teşekkür ederek plaket verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com