Reklamı Geç
Advert
Advert

Kızılay Gazzede Su Kuyusu Açıyor

Kızılay Gazzede Su Kuyusu Açıyor
Kızılay Gazzede Su Kuyusu Açıyor

T ürk Kızılayı dört yıldır abluka altında yaşayan Gazze Şeridi'nde "Filistin halkının yaralarını sarma ve hayatı normale döndürme" programı kapsamında üç adet su kuyusu açıyor.

Türk Kızılayı'nın Filistin halkına insani yardımlarını kesintisiz bir şekilde sürdürdüğü bildirildi.

Türk Kızılayı'nın Gazze Şeridi'nde önemli projeleri üstlendiği ve bu projelerden birinin Siyonist ordunun geçen yıl Gazze Şeridi'ne açtığı savaşta büyük ölçüde zarar gören su şebekesinin yüzde 80'inin tamir edilmesi projesi olduğu kaydedildi.

Türk Kızılay Derneği'nden bir yetkili, yakında altı projeyi tamamlamayı ve Gazze Şeridi'nin su altyapısını yenilemek amacıyla üç yeni su kuyusu daha açmayı planladıklarını söyledi.

Kızılay Derneği yetkilisi, su projelerinin 240 bin kişiye hizmet vereceğini bildirdi. Türk Kızılayı`ndan yapılan açıklamada, Gazze'de yaşanan insanlık dramının ardından büyük bir yardım kampanyası başlatıldığı, bölgeye yönelik insanı yardım çalışmalarının hız kesmeden devam ettiği belirtildi.

Türk Kızılayı'ndan yapılan açıklamada Kızılay'ın önemli projelere imza attığı kaydedilerek şu ifadelere yer verildi: "Bu projelerden biri de "İsrail" saldırıları sonucu büyük ölçüde zarar gören içme suyu ve atık su şebekelerinin onarılmasıdır. Filistin resmi makamları ile imzalanan anlaşmalar doğrultusunda Türk Kızılayı, su şebekesinin yüzde 80'inin yenilenmesini üstlendi. Su altyapısının yenilenebilmesi için Gazze'nin 6 farklı bölgesinde 6 proje planlandı. Yoğun bir çalışma döneminin ardından tamamlanan 3 su kuyusu, yerel yöneticilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katılacağı bir tören ile hizmete açılacak. Türk Kızılayı'nın yerel makamlar ile işbirliği içerisinde tamamladığı kuyular sayesinde bölge halkı temiz içme suyuna kavuşacak."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otopark Sorununa Kalıcı Çözüm
Otopark Sorununa Kalıcı Çözüm
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası