Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Kız Öğrencilerden Kaymakam Fırat'a Okuma Sözü

Kız Öğrencilerden Kaymakam Fırat'a Okuma Sözü

Ohali Kız Öğrenciler Kaymakam Fırat’a Okuma Sözü Verdiler. Akçakale Kaymakam Eyüp Fırat’ı makamında ziyaret eden Ohali ilk ve ortaokul öğrencileri Kaymakam Eyüp Fırat’a kaymakamlık hakkında sorular sordular.

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2016 Pazartesi 09:54
Kız Öğrencilerden Kaymakam Fırat'a Okuma Sözü

 İşin zorlukları hakkında bilgi aldılar. Kaymakam Eyüp FIRAT ise kız çocuklarla sohbet ederek bölgenin en temek sorunu olan kız çocuklarının okutulmaması hakkında kız öğrencilerin bire bir şahit oldukları ve kendi gözleriyle gördükleri ve karşılaştıkları sorunları bir bir dinleyerek not altı. Kız çocuklarınızda isteklerini dinledi.

Kaymakam Eyüp FIRAT; Bölgenin en temel sorunlarından biri olan kız çocuklarının okutulmaması hakkında şunları söyledi; Kız evlatlarımızın okutulması gerektiğini vurgulayan Kaymakam FIRAT, Kız çocuklarımızın okumaları için yüzlerce neden sıralayabiliriz. Bu nedenlerin başında da, “cehaletten” doğan korkunç faciaları ve acı sonuçları da sıralayabiliriz. Etrafınıza ve çevrenize şöyle bir bakın: bütün kötülüklerin en baş kaynağı cehalet değil midir? Özellikle “kadının cehaleti, toplumun ve insanlığın cehaletidir. Diyen Kaymakam Eyüp FIRAT, Kız çocuklarımızla yaptığımız sohbette kendilerinden okumaları için söz istedim. Kendileri de bana okuma sözü verdiler. Şimdi ise onlara ben şu sözü veriyorum. TEOG sınavında liseyi kazanan ilçedeki tüm kız çocuklarımıza Kaymakamlık olarak burs sözünü veriyor ve aynı zamanda kazanan tüm kız öğrencilerimizin ailelerini tek tek ziyaret ederek kız öğrencilerimizin okutulmaları için kendi ailelerinden de destek sözünü alacağız inşallah dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da 129 öğrenciye Milli Eğitim Bakanlığından ödül

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com