Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Kıyafet yönetmeliği son değişiklikle yürürlüğe girdi

Kıyafet yönetmeliği son değişiklikle yürürlüğe girdi

Öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelikte yapılan son değişiklikle, bazı okullarda yine 'başı açık' ibaresine yer verildi. Değişikliğe göre, anaokulu ve ilkokullarda öğrencilerin başı zorunlu olarak açık olacak.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2014 Cumartesi 16:51
Kıyafet yönetmeliği son değişiklikle yürürlüğe girdi

Bakanlar Kurulu’nun “Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelikte” bazı maddelerin değiştirilmesini öngören kararı, yapılan önemli bir değişiklikle Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda  okuyan  öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelikte, son olarak  önemli bir değişiklik yapıldı.

Öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelikte yapılan son değişiklikle, bazı okullarda  yine  ‘başı açık’ ibaresine yer verildi. Son değişikliğe  göre,  uygulamada sadece anaokulu ve ilkokullarda öğrencilerin zorunlu olarak başı açık olacak.
Ortaokul ve liselerde ise başı kapalı öğrencilerin ise yüzü açık kalacak.

Yönetmenliğin “Kız öğrenciler, İmam-Hatip ortaokul ve liseleri ile çok programlı liselerin İmam-Hatip programlarında tüm derslerde, ortaokul ve liselerde ise, seçmeli Kur'an-ı Kerim derslerinde başlarını örtebilir.” şeklindeki 3. Maddesinin 6 fıkrası ise yürürlükten kaldırıldı.

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yönetmenliğin 4, maddesinin değiştirilen (d) bendi, “Okullarda yüzü açık bulunur; siyasî sembol içeren simge, şekil ve yazıların yer aldığı fular, bere, şapka, çanta ve benzeri materyalleri kullanamaz; saç boyama, vücuda dövme ve makyaj yapamaz, pirsing takamaz, bıyık ve sakal bırakamaz” şeklini aldı.

Yönetmenliğin 4. Maddesinin (e) bendi ise, “ Okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokullarda okul içinde baş açık bulunur” şeklinde değiştirildi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com