Advert
Advert
Advert

Kısaslı Mucit üretti, Harran ovası kurtarılacak

Tarım kenti Şanlıurfa’da anızların yakılması ile birlikte tarlalara verilen zararı önlemek için bir çok teknik geliştirildi. Ancak Kısaslı Mucit Ali Işık ürettiği makine ile köklü çözüm buldu.

Kısaslı Mucit üretti, Harran ovası kurtarılacak
Kısaslı Mucit üretti, Harran ovası kurtarılacak

Şanlıurfa Kısas Beldesinde anız parçalama makinesi icat eden genç mucit Ali Işık’ı Şanlıurfa Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Seyfullah Duran ziyaret ederek genç mucidi desteklediklerini belirtti.

İşletme içerisinde bulunan anız parçalama makinesini de inceleyen Duran; “Ülkemizin ve ilimizin sizin gibi genç mucitlere ve girişimcilere ihtiyacı var. Bakanlığımız çok sayıda destek programı özellikle teknogirişim destek programı ile sizin gibi genç girişimcilere hibe ve kredi desteği vermektedir. Teknolojiye ışık tutacak olan genç girişimcilerin çalışma ortamlarını iyileştirmek ve yaptıkları icatlarını hayata geçirerek patent almalarını sağlamak gibi amaçlara hizmet eden bu destek programları bakanlığımızın yanı sıra bakanlığımıza bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlar tarafından da sürdürülmektedir” dedi.

 Ayrıca kendisine bu kuruluşların geçmişte yaptığı faaliyetlerden ve başarı hikayelerinden de bahseden Duran; “Sizin de icadınızı geliştirmeniz ve üretime geçmeniz için gerekli yerlerle bağlantı kurularak her türlü yol gösterici destek verilecektir. İlimizde bulunan ve bu tür buluşlar yapmış veya yapma düşüncesinde olan her girişimci müdürlüğümüze gelerek bize başvurabilirler. Kendilerine her türlü bilgi desteği sağlanacaktır. Ümit ederim ki bu genç kardeşimiz ilimizde bir örnek oluşturur ve yeni girişimcilerle buluşuruz. Ayrıca genç mucit Ali IŞIK’ın icadının gerekli gelişimi kat ederek ülkemize hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

Genç Mucit Ali Işık ise gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirerek, makinanın üretilmesi ile birlikte tarlalara verilen zararın ortadan kaldırılacağını belirtti.

www.ballikligol.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı