Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Kısaslı Mucit üretti, Harran ovası kurtarılacak

Kısaslı Mucit üretti, Harran ovası kurtarılacak

Tarım kenti Şanlıurfa’da anızların yakılması ile birlikte tarlalara verilen zararı önlemek için bir çok teknik geliştirildi. Ancak Kısaslı Mucit Ali Işık ürettiği makine ile köklü çözüm buldu.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2014 Çarşamba 19:49
Kısaslı Mucit üretti, Harran ovası kurtarılacak

Şanlıurfa Kısas Beldesinde anız parçalama makinesi icat eden genç mucit Ali Işık’ı Şanlıurfa Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Seyfullah Duran ziyaret ederek genç mucidi desteklediklerini belirtti.

İşletme içerisinde bulunan anız parçalama makinesini de inceleyen Duran; “Ülkemizin ve ilimizin sizin gibi genç mucitlere ve girişimcilere ihtiyacı var. Bakanlığımız çok sayıda destek programı özellikle teknogirişim destek programı ile sizin gibi genç girişimcilere hibe ve kredi desteği vermektedir. Teknolojiye ışık tutacak olan genç girişimcilerin çalışma ortamlarını iyileştirmek ve yaptıkları icatlarını hayata geçirerek patent almalarını sağlamak gibi amaçlara hizmet eden bu destek programları bakanlığımızın yanı sıra bakanlığımıza bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlar tarafından da sürdürülmektedir” dedi.

 Ayrıca kendisine bu kuruluşların geçmişte yaptığı faaliyetlerden ve başarı hikayelerinden de bahseden Duran; “Sizin de icadınızı geliştirmeniz ve üretime geçmeniz için gerekli yerlerle bağlantı kurularak her türlü yol gösterici destek verilecektir. İlimizde bulunan ve bu tür buluşlar yapmış veya yapma düşüncesinde olan her girişimci müdürlüğümüze gelerek bize başvurabilirler. Kendilerine her türlü bilgi desteği sağlanacaktır. Ümit ederim ki bu genç kardeşimiz ilimizde bir örnek oluşturur ve yeni girişimcilerle buluşuruz. Ayrıca genç mucit Ali IŞIK’ın icadının gerekli gelişimi kat ederek ülkemize hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

Genç Mucit Ali Işık ise gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirerek, makinanın üretilmesi ile birlikte tarlalara verilen zararın ortadan kaldırılacağını belirtti.

www.ballikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com