Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Kış telaşı sardı

Kış telaşı sardı

Bitlis'te kış hazırlıkları telaşı başladı. Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte Bitlisliler odun ve kömürlerini almaya başladılar.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2014 Pazar 14:21
Kış telaşı sardı

Sonbahar ayının gelmesiyle beraber kışlık telaşına kapılan vatandaşlar, kışlık yakacak için odun ve kömür almaya başladı.

Sonbaharın yağışlı günlerine denk gelmemesi için vatandaşlar bu yıl erken tedbir almaya başladı. Yağışların başlamasıyla odunların ıslanacağını hesaba katan kimi vatandaşlar, odun ve kömür ihtiyacını temin etmenin derdine düştü.

Vatandaşlar kışlık odun ihtiyacını temin etmeye çalışırken, odun satıcıların da yüzü gülmeye başladı. Sonbaharın gelişiyle işlerinin açıldığını ifade den odun satıcılarından Kamil Kılıç, vatandaşların kışlık yakacağı olan odunun erken temin edilmesinin kendileri için avantaj sağlayacağını söyledi.

Kılıç, “Ramazan ayında ve bayramda işler durgundu. Şimdi kışlık yakacak temin etmenin tam sezonudur. Bölgemize erken kış gelmektedir. Bu bölgenin kış ayında en çok ihtiyaç duyduğu kışlık yakacaktır. Çetin ve uzun geçen kış ayında yakacak temin etmek mümkün değildir. Sonbahar yağışları nedeniyle odunlar ıslanıp, kışın yakması daha zorlaşıyor. Dolayısıyla vatandaşlarımızın daha erken yakacaklarını temin etmeleri kendileri için daha iyi olacaktır.” şeklinde konuştu. (Şükrü Tontaş-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com