Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kış saati uygulamasına geçişe dikkat

Kış saati uygulamasına geçişe dikkat

Kış saati uygulamalarında Dünya ülkelerinde bu geceden itibaren 1 saat geri alma işlemi yapılacak. Türkiye'de ise 1 Kasım seçimlerinden ötürü 8 Kasım'da geçilmesi planlanan kış saati uygulaması bazı cihazlarda karışıklığa sebep olabilecek.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2015 Cumartesi 18:00
Kış saati uygulamasına geçişe dikkat

Yaz saati uygulaması bu gece 04.00’dan itibaren 1 saat geri alınarak kış saati uygulamasına geçilecek. Türkiye’de ise 1 Kasım seçimleri nedeniyle 8 Kasım’da kış saati uygulamasına geçilmesi planlanıyor.

Dünya genelinde kış saati uygulamasına bu gece geçilecek. Türkiye’de kış saatine geçiş seçimlerden dolayı 8 Kasıma ertelendiği için elektronik cihazlarda karışıklık olabilir.

Özellikle akıllı telefonlarda, otomatik saat güncelleme nedeniyle kullanıcılar farkında olmadan saatleri 1 saat geri alınacaktır. Bu da Türkiye’de yaşayanlar için karmaşaya neden olabilir.

Konu ile ilgili konuşan uzmanlar ise bu durumda yapılması gerekenin, Akıllı telefona sahip olan kullanıcıların telefonlarındaki otomatik tarih ve saat güncelleme ayarlarını kapatmaları gerektiğini söylediler.

Uzmanlar Ayrıca Bilgisayar kullanıcılarının ise tarih ve saat ayarlarından “Saati Gün Işığından Yararlanma Saati için otomatik olarak ayarla” seçeneğinin onaylanmamış olduğuna dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyardı. (Ömer Özbey-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com