Reklamı Geç
Advert
Advert

Kış lastiği takmayanlara yeni yılda 602 TL ceza geliyor

Bursa Valiliği yaptığı açıklamayla 1 Ocak'tan itibaren kış lastiği takmayan kişilere 602 lira ceza kesileceğini duyurdu.

Kış lastiği takmayanlara yeni yılda 602 TL ceza geliyor
Kış lastiği takmayanlara yeni yılda 602 TL ceza geliyor

Bursa Valiliği yaptığı açıklamayla kış lastiği takmayan araçlara 31 Aralık'a kadar 571 lira, 1 Ocak'tan itibaren ise 602 lira ceza kesileceğini duyurdu.

Bursa Valiliği kış lastiği uygulamasıyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Bursa İli ve bağlı ilçe merkezlerinde karayolunu kullanan kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki, kamyonet, minibüs ve “A” türü yetki belgelerine kayıtlı otomobiller dahil olmak üzere ticari amaçla kullanılan otomobillerin tüm lastiklerinin her yıl 16 Aralık ile takip eden yılın 1 Mart tarihleri arasında kalan dönemde kış lastiği olmasının zorunlu olduğu hatırlatıldı.

Valilik açıklamasında, “Yapılan denetimlerde, kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs, otomobil ve kamyonet türü araçların lastiklerinin yanaklarında M+S işareti veya M+S işareti ile birlikte kar tanesi snowflake   işareti veya sadece kar tanesi (snowflake)  işareti olmadığı tespit edilen araç sürücülerine “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (655/KHK) İdari Para Cezası Karar Tutanağı” kullanılarak,  “Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller İle Tartı ve Boyut Ölçüm Toleransları Hakkında Yönetmelik”te belirtilen miktarda 31 Aralık'a kadar 571 lira, 1 Ocak'tan itibaren ise 602 lira idari para cezası uygulanarak ve bu araçların lastiklerini uygun hale getirebilecekleri en yakın yerleşim birimine kadar gitmelerine izin verilecektir.”denildi.

Açıklamanın sonunda, sürücülerin önce kendi sonra diğer sürücü ve vatandaşlarının can ve mal güvenliğini göz önünde bulundurarak araçlarına kış lastiklerini taktırmaları ve 16 Aralık – 1 Mart tarihleri arasında yapılacak tüm trafik denetimlerinde kış lastiği kontrollerinin yapılacağı hususu vurgulandı.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar