Reklamı Geç
Advert
Advert

Kış geri geliyor havalar 10 derece soğuyacak

Kış geri geliyor havalar 10 derece soğuyacak
Kış geri geliyor havalar 10 derece soğuyacak

NTV/ balikligol.com

Duygu Bayhan'ın haberi

Bugün Türkiye'nin tamamına Şubat ayı ortalamasına göre 10 derece daha ılık hava hakim olacak. Birçok kentte sıcaklık 20 derecenin çok üzerine çıkacak. Marmara, Ege ve Akdeniz'de sıcaklık 25 dereceyi bulacak. Yarın Balkanlar'dan önce Marmara ve Batı Karadeniz'e, Pazartesi tüm Türkiye'ye soğuk hava inecek.

Bugün 6 derece daha ılık geçirecek İstanbul'da sıcaklık 20 dereceye çıkacak, lodos kuvvetli esebilir. Yarın yağış geliyor, akşam saatlerinde sıcaklık 10 derece birden düşecek. Trakya'ya yakın ilçelerinde karla karışık yağış görülebilir.

Ankara hafta sonu çok rüzgarlı, bugün parçalı bulutlu, sıcaklık gün ortası 18 dereceyi görecek. Bugün akşam hafif yağmur yağabilir. Yarın hava 5 derece daha serin ve sağanak yağışlı olacak.

İzmir bugün sıcaklık ama kuvvetli rüzgarın etkisinde, sıcaklık 23 derece. Akşama doğru yağmur başlayacak, yağış pazar günü soğumanın etkisiyle kuvvetlenecek.

Marmara Bölgesi'nde bugün lodos kuvvetli, Çanakkale'de vapur seferleri aksayabilir. Sıcaklık Kocaeli ve Bursa'da 24, Sakarya'da 25, Edirne'de 19 dereceye çıkacak. Pazar pazar yağış ve ardından soğuma gelecek.

İç Anadolu'da bugün sıcaklık 20 dereceye çok yakın, Kayseri 18, Niğde 19 derece. Hava parçalı bulutlu, Eskişehir ve Yozgat boyunca hafif yağış bekleniyor.

Ege Bölgesi'nde bugün hava sıcak ama rüzgarlı, Ayvalık'tan Çeşme'ye kadar fırtına bekleniyor. Sıcaklık Denizli'de 24, Kütahya'da 21 dereceye çıkacak. Bu akşam yağış başlayacak, pazar günü şiddetini artıracak.

Akdeniz 'da bugün hava güneşli, Akdeniz kıyılarında yüksek nem ile sıcaklık 26 derece hissedilecek,

Güneydoğu Anadolu Bölgesi 18 derece. Pazar günü sağanak yağmur çamur şeklinde düşecek. sağnak yağış pazartesi de devam edecek ŞANLIURFA bugün güneşli sıcaklık 19 derece. Yarın ve Pazartesi yağışlı. urafda yarın sıcalık en yüksek 17 derece olacak...

Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava ısınıyor, bugün parçalı bulutlu, Erzurum 10, Malatya 16 derece olacak.

Karadeniz Bölgesi'nde bugün Bolu-Sinop arası hafif yağmurlu, Trabzon ve Rize'de gökyüzü güneşli, kıyılar 20 dereceyi görecek. Pazar günü tüm bölge genelinde yağışlı geçecek.

[HARİTALARI BÜYÜTMEK İÇİN RESİMLERİN ÜZERİNE TIKLAYIN]

[BU SAYFANIN İÇERİĞİ METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN SAĞLANMAKTADIR]
Daha detaylı Hava Tahmin Raporları için tıklayın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi
Akçakale Sınırında Çatışmalar Devam Ediyor.
Akçakale Sınırında Çatışmalar Devam Ediyor.