Advert
Advert
Advert

"Kış aylarında kalın tabanlı ayakkabılar tercih edilmelidir"

​Havaların giderek soğumaya başlaması ile birlikte kışlık ayakkabı satışlarının başladığını belirten ayakkabıcılar, vatandaşlara Kış aylarında kalın tabanlı ayakkabı giymeleri tavsiyesinde bulundu.

Vatandaşların kış hazırlıklarını yaptıklarını, kışlık ayakkabı ihtiyacının da bunlardan birisi olduğunu dile getiren Gaziantep’te ayakkabı satıcılığı yapan Ömer Tahtacı, fiyatların geçen yıla oranla bir miktar artışa geçtiğinin satışların yine de canlılığını koruduğunu söyledi.

Her sezonda olduğu gibi bu sezonda da satışların geçen yıla nazaran iyi bir seyir izlediğini belirten Tahtacı, vatandaşların kış aylarında özellikle terme taban yani kalın tabanlı ayakkabıları tercih etmelerini tavsiye etti.

Kış ayı olması dolayısıyla kışlık ayakkabı satışlarında önemli oranda artış yaşandığını ancak ileriki günlerde satışların daha da artacağını belirten Tahtacı, “Kış mevsimi ile satışlarda bir hareketlilik başladı.  Şimdilik iyi manada satış olmasa da ileriki zamanlarda yağışlarla beraber ayakkabı satışlarımız da daha çok artar.” dedi.

Vatandaşların Kış aylarında özellikle terme taban yani kalın tabanlı ayakkabı almalarını tavsiye eden Tahtacı, “Kışın daha çok terme taban dediğimiz kaymayan ayakkabılar kullanılır. Bu ayakkabılar hem uzun ömürlü olur hem de kaymaz özelliğe sahiptir. Kalın tabanlı olduğu için de su çekmez. Halk istediği modeli alıyor. Bütün ayakkabıcılar Kış mevsimine uygun ayakkabıları tedarik etmiş durumda.” ifadelerini kullandı.

Bu yıl sezona çok iyi bir giriş yaptıklarını belirten Tahtacı, her bütçeye göre farklı modellerde kışlık ayakkabı satışımız var. Vatandaşlarımızın genel olarak ayakkabı alırken, markalı ayakkabıları tercih etmesini istiyoruz. Kış aylarında özellikle su almamasına dikkat etmeleri gerekmektedir. İşlerimiz kış ayı olması dolayısıyla hareketlendi.” şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret