Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kirli hava uyarısı

Kirli hava uyarısı

Giriş Tarihi: 7 Mart 2011 Pazartesi 16:05
Kirli hava uyarısı

Şanlıurfa Çevre ve Orman Müdürlüğü hava kirliliği ile ilgili olarak Şanlıurfalıları uyardı.

yazılı bir açıklamada şöyle denildi; "Bilindiği üzere İlimizde Hava Kirliliği Ölçüm Cihazı Kurulu olup Partikül Madde (PM.10) ve Kükürtdioksit (S02) Ölçümü yapılmakladır. İlimizde görülen ve halen devanı eden toz bulutu (toprak yağması) nedeniyle olumsuzluklar yaşanmaktadır. Meteoroloji verilerinde yağış beklenen ilimizde yağış olması durumunda kirliliğin azalması beklenmektedir.

 

İlimiz Hava Kalitesi indeksi 4 (orta) seviyede olmakla beraber Kısa vadeli sınır değerler yüksek seyretmektedir. Bu nedenle Kalp ve solunum hastalığı (astım gibi) olan kişiler, yaşlılar ve çocuklar evlerinde kalmalıdır ve aktivire seviyelerini düşük tutmalıdır. Bunun dışında herkes, dış ortamda yapılan fiziksel aktivitelerden kaçınmalıdır. Ayrıca uzun süreli ve yoğun efor sarfının azaltılması gerekmetedir" denildi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da işte çıkarılan belediye personeli intihara kalkıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com