Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kırıkçı; belediyemiz Hizmette sınırlarını aştı

Kırıkçı; belediyemiz Hizmette sınırlarını aştı

Şanlıurfa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce yürütülen ağaçlandırma kampanyası kapsamında orta refüjlere 10 bin’i aşkın ağaç dikildi.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2012 Çarşamba 20:29
Kırıkçı; belediyemiz Hizmette sınırlarını aştı

Şanlıurfa-Diyarbakır Karayolu’nda Abide-GAP Havaalanı, Şanlıurfa-Gaziantep Karayolu’nda Abide-Organize Sanayi, Şanlıurfa-Mardin Karayolu’nda Abide-Osmanbey Kampusu arasında tamamlanan ağaçlandırma kampanyasıyla kentin dört bir yanının yeşillendirilmesi sağlandı.
Toplamda 10 bin ağacın dikildiği güzergahlarda 80 Km ağaçlandırma çalışması yaptıklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Kırıkçı, “Kent merkezinde imar alanları içersinde yer alan ve yeşil alan olarak ayrılmış her metrekareyi yeşil alana dönüştürme hedefimize ulaşmış bulunmaktayız. Şuan imarda yeşil alan olan ancak mülkiyet problemi çözülmemiş yeşil alana dönüştürülmeyen herhangi bir yer göstermemiz mümkün değildir. Bu yüzden belediyemiz kendi sınırlarının dışında da hizmet vermeye başlamıştır. Bunun en bariz örneğini Abide-GAP Havaalanı arasındaki orta refüjleri ağaçlandırarak sergilemiş bulunmaktayız. Geçen yıl otoban kavşağına kadar yaptığımız ağaçlandırma seferberliğini bu yıl GAP Havaalanına kadar genişlettik. Yine bir hedefimiz Şanlıurfa-Gaziantep Karayolu’nda Abide-Organize Sanayi arasıydı bunu tamamladık. Şanlıurfa-Mardin Karayolu’nda ise Abide-Osmanbey Kampusu arasında yol kenarlarında ağaçlandırma çalışması tamamlandı. Orta refüjler için Karayollarının toprak dökmesini bekliyoruz. Bu ağaçlarımız yeşillendiğinde halkımız yeşil bir kordon içersinde yolculuk etmiş olacaklardır. Toplamda 10 bin ağacın dikimini yaptığımız güzergahta 80 Km ağaçlandırma yapmış bulunmaktayız” dedi. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com