Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Kırık karne kırık kalpler oluşturmasın

Kırık karne kırık kalpler oluşturmasın

İlk ve Orta öğretim okullarında okuyan öğrenciler 25 Ocak Cuma günü karnelerini aldılar.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2013 Cumartesi 21:51
Kırık karne kırık kalpler oluşturmasın

Özel Çağlayan İlköğretim Okulu Rehber Öğretmeni Zafer Kurt, yarı yıl tatili ile ilgili öğrenci ve velilere önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu. Karne notları ne olursa olsun öncelikle bütün öğrencileri sabırla okula devam etmelerinden dolayı tebrik etmek gerekiyor. Karne değerlendirmesi yapılırken öncelikle çocuklarımızın olumlu davranışlarına vurgu yapılarak başlanmalıdır. Karne değerlendirmesine kırık notlardan değil iyi notlardan başlanmalıdır. Karnedeki durumla ilgili bir görüş alışverişi yapılmalı, eksik taraflar varsa onunla ilgili bir planlama yapılarak bu doğrultudan hareket edilmelidir. Karne değerlendirmesi hesaba çekme ve sorgulamaya dönüşmemelidir.. Çocuklarımıza karşı kesinlikle psikolojik ve fiziksel şiddet uygulanmamalıdır. Kırık notlara karşı velilerimiz çocuklarına yol gösterici ve yüreklendirici ifadeler kullanmalı. Bunun yanında tatil sportif aktivitelerde bulunarak, kitap okuyarak ve yakın akraba ve dostlar ziyaret edilerek geçirilebilir.

Tatilde öğrencilerin oyuna ayırdıkları zaman kadar okumaya da vakit ayırmaları gerektiğini vurgulayan Zafer Kurt “Öğrenme kayıplarına engel olunmalıdır. Böylece hem başarısızlığın önüne geçilmiş olur, hem de öğrencilerimiz dinlenme fırsatı bulmuş olur. Bu konuda iyi hazırlanmış tatil kitapları ve yardımcı kitaplar yararlı olur. Ayrıca bilgisayar ve televizyon seyretme konusunda veliler ve öğrenciler, öğretmenlerin tavsiyelerine uymalıdır. Televizyon ve bilgisayar karşısında gereğinden fazla zaman harcamak, çocukların beden ve ruh sağlıklarını olumsuz etkiler” ifadesini kullandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com