Advert
Advert
Advert

Kimse Yok Mu, Sinekli okuluna su

Kimse Yok Mu, Sinekli okuluna su
Kimse Yok Mu, Sinekli okuluna su

Kimse Yok mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Şanlıurfa şubesi Bozova ilçesine bağlı Sinekli köyü okuluna yardım götürdü ve eksiklerini tamamladı. İlçe merkezinden uzak olan Sinekli ilköğretim okuluna yardım ulaştırdı.

Kimse Yok Mu Derneği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber eksikleri belirlenen okula “Kimse Derneği Okulumu Seviyorum” diyerek Okulu sevdirme ,güzelleştirme ve Eğitime katkıda bulunmak amacıyla okulların eksiklerini giderdi.

Kimse Yok mu Derneği Şanlıurfa Şube müdürü sayın Mustafa Uslu ’ya yapılan yardımın neler olduğu sorusuna, “Öncelikle okulların eksikleri belirlendi, Sinekli ilköğretim okulundaki eksikler olarak öncelikle köyde su ihtiyacı kuyu ile giderildiğinden okulun suyu taşıma su ile gideriliyordu. Bu dönemde bu durum bizi etkiledi. Okulun su ihtiyacı giderilmeliydi. Acil dalgıç pompasına ,Depoya ve su tesisatı, sınıf kapıları, ihtiyacı vardı,tabi öğrencilerin eksikleri de göz önünde bulundurulmalıydı. Bu eksikler için Neler yapılabilir diye yönetim kurulumuzca toplantılar yapıldı. İlçe milli eğitim müdürü ile irtibata geçildi, yapılacaklar ve yapılması gerekenler için destek alındı ve Bu öğrencilerimizin bir sağlık taramasından geçirerek şehirden uzak olmasından kaynaklanan ve varsa bir problemin ön teşhisle belirleme ve giderme adına SADER Şanlıurfa Sağlık Mensupları Derneğimizin Doktorlarıyla birlikte ve Eksikler tamamlandıktan sonra okula yardıma gidildi ve çocuklarımıza velilerimize ve özellikle orada öğretmenlik yapan öğretmenlerimize okullarımızı moral ve motivasyon vermek ve okullarımızı sevdirerek okuma heyecanı kazandırmak istedik.”

Sayın Uslu yapılan yardımların neler olduğunu da sözlerine ekledi; “Sinekli ilköğretim okuluna; Dalgıç pompası, su deposu, su tesisat ihtiyacı giderildi, Sınıf Kapıları yenilendi, Sınıf içi materyaller, Perdeler, kütüphanesine hikâye kitabı, Futbol ve voleybol topu ve tüm öğrencilerine kırtasiye malzemesi, Oyuncak, Giyim malzemesi verildi.  Bunun yanında bu okulumuzun öğrencilerinin de sağlık taramasından geçirildi. Her öğrenciye de diş fırçası ve macunda dağıtıldı.”dedi.

  Yönetim kurulu başkanı Müslüm Halhallı” Derneğimizin eğitime verdiği önemi bir kez daha şahit oluyorsunuz. Katkıda bulunanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederim.”dedi. Sayın Halhallı şube olarak yaptıkları faaliyetler olarak Ailelerimize Gıda, Giyim, Ev eşyası, Sünnet, Kira, Düğün, Çeyiz, Kırtasiye, Et yardımı ve Okul Yardımları gibi yardımlarının olduğunu ve duyarlı hayırseverler den destek beklediklerini yeniledi.

Şube müdürü Sayın Mustafa Uslu ise;” Bu tür çalışma ve faaliyetlerinin devamlılığının öğrenci ve ailelerine ve öğretmenlere yaptığı katkı ve motivasyondan dolayı mutluluk duyuyoruz. Motivasyon vermek ve okullarımızı sevdirerek okuma heyecanı kazandırmak istedik. Katkıda bulunan Gönüllülerimize, Esnaflarımıza ve Tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Öğrencilerimize de eğitimleri boyunca başarılar dilerim. Yardımsevere de yapılan bu çalışmaların devamlılığı için desteklerinin devamlılığını dilerim.” dedi.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü