Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kimse Yok Mu, Sinekli okuluna su

Kimse Yok Mu, Sinekli okuluna su

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2011 Salı 00:55
Kimse Yok Mu, Sinekli okuluna su

Kimse Yok mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Şanlıurfa şubesi Bozova ilçesine bağlı Sinekli köyü okuluna yardım götürdü ve eksiklerini tamamladı. İlçe merkezinden uzak olan Sinekli ilköğretim okuluna yardım ulaştırdı.

Kimse Yok Mu Derneği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber eksikleri belirlenen okula “Kimse Derneği Okulumu Seviyorum” diyerek Okulu sevdirme ,güzelleştirme ve Eğitime katkıda bulunmak amacıyla okulların eksiklerini giderdi.

Kimse Yok mu Derneği Şanlıurfa Şube müdürü sayın Mustafa Uslu ’ya yapılan yardımın neler olduğu sorusuna, “Öncelikle okulların eksikleri belirlendi, Sinekli ilköğretim okulundaki eksikler olarak öncelikle köyde su ihtiyacı kuyu ile giderildiğinden okulun suyu taşıma su ile gideriliyordu. Bu dönemde bu durum bizi etkiledi. Okulun su ihtiyacı giderilmeliydi. Acil dalgıç pompasına ,Depoya ve su tesisatı, sınıf kapıları, ihtiyacı vardı,tabi öğrencilerin eksikleri de göz önünde bulundurulmalıydı. Bu eksikler için Neler yapılabilir diye yönetim kurulumuzca toplantılar yapıldı. İlçe milli eğitim müdürü ile irtibata geçildi, yapılacaklar ve yapılması gerekenler için destek alındı ve Bu öğrencilerimizin bir sağlık taramasından geçirerek şehirden uzak olmasından kaynaklanan ve varsa bir problemin ön teşhisle belirleme ve giderme adına SADER Şanlıurfa Sağlık Mensupları Derneğimizin Doktorlarıyla birlikte ve Eksikler tamamlandıktan sonra okula yardıma gidildi ve çocuklarımıza velilerimize ve özellikle orada öğretmenlik yapan öğretmenlerimize okullarımızı moral ve motivasyon vermek ve okullarımızı sevdirerek okuma heyecanı kazandırmak istedik.”

Sayın Uslu yapılan yardımların neler olduğunu da sözlerine ekledi; “Sinekli ilköğretim okuluna; Dalgıç pompası, su deposu, su tesisat ihtiyacı giderildi, Sınıf Kapıları yenilendi, Sınıf içi materyaller, Perdeler, kütüphanesine hikâye kitabı, Futbol ve voleybol topu ve tüm öğrencilerine kırtasiye malzemesi, Oyuncak, Giyim malzemesi verildi.  Bunun yanında bu okulumuzun öğrencilerinin de sağlık taramasından geçirildi. Her öğrenciye de diş fırçası ve macunda dağıtıldı.”dedi.

  Yönetim kurulu başkanı Müslüm Halhallı” Derneğimizin eğitime verdiği önemi bir kez daha şahit oluyorsunuz. Katkıda bulunanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederim.”dedi. Sayın Halhallı şube olarak yaptıkları faaliyetler olarak Ailelerimize Gıda, Giyim, Ev eşyası, Sünnet, Kira, Düğün, Çeyiz, Kırtasiye, Et yardımı ve Okul Yardımları gibi yardımlarının olduğunu ve duyarlı hayırseverler den destek beklediklerini yeniledi.

Şube müdürü Sayın Mustafa Uslu ise;” Bu tür çalışma ve faaliyetlerinin devamlılığının öğrenci ve ailelerine ve öğretmenlere yaptığı katkı ve motivasyondan dolayı mutluluk duyuyoruz. Motivasyon vermek ve okullarımızı sevdirerek okuma heyecanı kazandırmak istedik. Katkıda bulunan Gönüllülerimize, Esnaflarımıza ve Tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Öğrencilerimize de eğitimleri boyunca başarılar dilerim. Yardımsevere de yapılan bu çalışmaların devamlılığı için desteklerinin devamlılığını dilerim.” dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com